E9

E9

Spoločnosť E9 si vždy zakladala na pôvode svojich produktov, celý výrobný proces preto prebieha v Taliansku, krajine vycibreného štýlu. Ľudia z E9 vnímajú označenie „made in Italy“ ako výber najlepších materiálov spojený s talianskou nápaditosťou a neutíchajúcou túžbou posúvať sa vpred. Jedine tak vlastne môžu ponúknuť naozaj výnimočné kúsky lezeckého oblečenia a doplnkov.
 

História značky E9

Zrodené zo sna

Na počiatku príbehu spoločnosti E9 stál človek, výborný lezec a bývalý svetový šampión v boulderingu Mauro Calibani.

Zrodené zo sna

Meschia

Keď v roku 1997 chytil bouldering s príchodom novej generácie druhý dych a rozvinul sa v početné hnutie, objavil Mauro oblasť Meschia. Ťažko mohol tušiť, že sa zo skál uprostred fascinujúceho lesa niekde v Taliansku stane Mekka európskych fanúšikov lezenia. E9 je umenie, tvorivý štýl, ktorý vznikol presne v okamihu tohto boulderingového znovuzrodenia.

Meschia

Kreativita a štýl

Značka E9 sa zrodila v roku 1998 zo snov chlapca, ktorý sa stratil sám v sebe a v hlbokých lesoch Meschia. Rástla tak, ako rástol on sám, napĺňaný kreatívnou energiou a inšpirovaný krásnymi tvarmi pieskovcových skál, ktorých sa každý deň dotýkal.

Kreativita a štýl

Vyrobené v Taliansku

Spoločnosť E9 si vždy zakladala na pôvode svojich produktov, celý výrobný proces preto prebieha v Taliansku, krajine vycibreného štýlu. Ľudia z E9 vnímajú označenie „made in Italy“ ako výber najlepších materiálov spojených s Talianskou nápaditosťou a neutíchajúcou túžbou posúvať sa vpred. Jedine tak vlastne môžu ponúknuť naozaj výnimočné kúsky lezeckého oblečenia a doplnkov.

Vyrobené v Taliansku

Chránime planétu

Už od svojho založenia vyrába lezecká značka E9 svoje produkty v provincii Ascoli Piceno, a to v okruhu niekoľkých málo kilometrov od svojho sídla. Koncept minimálnej vzdialenosti medzi jednotlivými prevádzkami (Zero KM) znižuje mieru znečistenia splodinami výfukových plynov pri preprave tovaru. E9 tak prispieva k zlepšeniu životných podmienok v regióne a zachovaniu našej planéty.

Chránime planétu