Venom Hammer

Turistické cepíny Black Diamond

  • Výpredaj
  • Zľava 30 %
  • Doprava zadarmo

120,00 €
84,00 €

Vaša zľava 36,00 € (30 %)

Ľahký a technický cepín na horské lezenie. Jedná sa o univerzálny cepín, ktorý vďaka svojej konštrukcií zvláda lezenie kuloárov a alpský terén. Black Diamond tak zaplňuje medzeru mezi klasickým VHT cepínom a technickým cepínom. Mierne prehnuté porisko v hornej časti zaisťuje dostatok priestoru pre zavesenie alebo zásek v ťažších pasážach. Jedná sa o dobre vyvážený cepín. Na tvarovanú rukoväť použil Black Diamond dva rôzne tvrdé plasty, ktoré vydržia hrubé zachádzenie a zároveň nešmýkajú. Putko Lockdown zaistí tento cepín proti strate, keď už ide pri lezení do tuhého..

 

Tiež vhodný pre zaistenie sa buď zapichnutím násady do snehu alebo zakopaním celého cepínu (vytvorení kotvy).

  • násada typu T
  • pútko nie je súčasťou cepínu
  • Ľahký a tvrdý
  • cepín certifikácie CEN-B

Parametre Venom Hammer - 50 cm

Značka: Black Diamond
Rozsah dľžok: 50, 57 cm
Hmotnosť (g): 517
Materiál hrotu: CrMo ocel
Typ hrotu: T
Materiál toporiska: Hliník
Typ toporiska: T
Produktové číslo:00005394
EAN:793661081685

Hodnotenie zákazníkov

Usporiadať hodnotenia od: Najnovšie Podľa počtu hviezdičiek

Produkt ešte nikto nehodnotil.

Pridajte vaše hodnotenie

Produkty môžu hodnotiť len prihlásený užívatelia, prosím prihláste sa.

Najčastejšie otázky

Daniel Pelisek,

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli je tento cepín vhodný na ledy. V titulku je napsaný "cepín turistický", v popisu je ale "použití: ledy" a v prodejně v Brně na Veveří mi slečna prodavačka tvrdila, že opravdu na ledy je. Tak bych rád věděl, na co vlastně je. Děkuju.


Michla Burda,
Expert Hudy

Dobrý den,

jedná se o cepín, který je tvořen, jak z technické části - násada (T), tak turistické části - hrot(B). Ledy s ním samozřejmě lézt jdou, ale tvar hrotu není ideální pro dlouhé lezení. Tuto nianci poznáte když budete v jedné ruce mít cepín s technickým hrotem a v druhé s turistickým. Rozdílné tvary (prohnutí) a použité slitiny (není ocel jako ocel) pak určují pohodlnost lezení a kategorii, kam cepín patří.

S pozdravem Michal Burda

Spýtajte sa

Na Vašu otázku odpovieme v čo najkratšom čase, zvyčajne do nasledujúceho pracovného dňa. Tieto stránky sú chránené pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.

Black Diamond

Americká značka Black Diamond vyrábí vybavení nejen pro lezení, skialpinismus a freeride, ale také na turistiku, treking a trail running. Její produkty se vyznačují perfektním zpracováním, skvělým designem a hlavně vysokou funkčností. Aby taky ne, když za nimi stojí lidé, kteří sami tráví ve skalách a horách notnou část svých životů.

Zobraziť viac o značke

Alternativy k produktu Venom Hammer