Blog

Nové články

:

Všetko

RECENZIA: Fjällräven Kånken Weekender – batoh, taška aj kabela

RECENZIA: Fjällräven Kånken Weekender – batoh, taška aj kabela

Už je tomu 45 rokov, čo svetlo sveta uzrel prvý Kånken ako batoh, ktorý mal ochrániť švédskych školákov pred problémami s chrbtom. Tamojšie deti totiž bežne nosili tašky cez jedno rameno. Odvtedy uplynulo veľa vody, rodinka Kånken sa riadne rozrástla, a to nielen o ďalšie verzie batohov. Vzniklo aj množstvo doplnkov, ako sú rôzne puzdrá, tašky alebo prídavné vrecko na fľašu. Napríklad práve na tú, ktorú pre Fjällräven vyrába Primus pod názvom Klunken. Všetko do seba krásne zapadá. A teraz evolúcia opäť pokročila a Fjällräven nám naservíroval cestovnú batožinu s názvom Kånken Weekender.

27. 11. 2023, Roman Pospíchal

Podchladenie a omrzliny - ako im predísť?

Podchladenie a omrzliny - ako im predísť?

Predovšetkým v zimnom období je dôležité vedieť, ako sa efektívne chrániť pred zimou a chladom. Nízke teploty so sebou prinášajú isté nebezpečenstvá. Či už plánujete dlhé prechádzky v prírode alebo len krátke výlety mestom, informácie o prevencii podchladenia a omrzlín môžu byť životne dôležité. V tomto článku nájdete kľúčové informácie o tom, ako rozpoznať prvé príznaky týchto nebezpečných stavov, ale aj ich pokročilejšie štádiá. Dozviete sa, akým spôsobom sa pred nimi najlepšie chrániť a čo robiť v prípade stretnutia s nimi.

23. 11. 2023, HUDY tým

Zo zákulisia - Kde sa vlastne vzal HUDYšport?

Zo zákulisia - Kde sa vlastne vzal HUDYšport?

Každý fenomén má niekde svoje ohnisko, každý proces mal pôvodne niekde svoje epicentrum, každá plodná zložka života má niekde svoje prapôvodné hniezdo. Pri HUDYšporte tomu nie je inak. Ako asi správne tušíte, sieť mnohých desiatok predajní po Českej a Slovenskej republike tiež rástla postupne. Poďme dnes teda spoločne vysledovať „pramatku“ všetkých HUDY predajní, tú prvú, jedinú prazákladnú, od ktorej sa všetko začalo odvíjať.

20. 11. 2023, René Kujan

Prechod Nízkych Tatier - rady a tipy pre turistov

Prechod Nízkych Tatier - rady a tipy pre turistov

Národný park Nízke Tatry sa rovnako ako jeho väčší súrodenec rozprestiera v takzvanom Karpatskom oblúku. Ten sa nenachádza iba na Slovensku, ale tiahne sa cez Ukrajinu, Rumunsko a jeho najvzdialenejší koniec siaha až do Srbska. Krajina Nízkych Tatier kombinuje skalnaté vrcholky podobné tým vo Vysokých Tatrách s lesmi a trávnatými kopcami, ktoré naopak nájdete v Malej a Veľkej Fatre. Všetky tieto pohoria môžete počas dobrej viditeľnosti obdivovať z vrcholkov Nízkych Tatier presahujúcich aj cez dvetisíc výškových metrov.

15. 11. 2023, Tereza Jandová