Ploché slučky

Akonáhle máte svoj vysnívaný vrchol doslova na dosah ruky, záleží na každom ďalšom kroku. O vašom úspechu v ten moment rozhodujú doterajšie skúsenosti a samozrejme lezecká výbava, ktorú máte k dispozícii. Chýbať by v nej nemali ploché slučky rôznych dĺžok a šírok, dostatočne pevné na istenie na skalách aj na horách, ktoré vám zaistia bezpečnú cestu až na vrchol.

Ploché slučky– vyberte si z podkategorií

Ploché slučky– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Skladom na predajni Zobrazit popis parametru

Všetok tovar máme na sklade a odosielame ho ihneď k vám alebo si ho môžete osobne vyzdvihnúť na vybranej predajni.

Stavy skladových zásob aktualizujeme každých 5 minút.

Cenové rozpätie

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

Ploché slučky– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 20 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Základný lezecký hardware

Základná výbava každého horolezca by sa mala skladať z dynamického lana, sedacieho úväzu a samozrejme vhodných kotviacich a istiacich pomôcok. Najčastejšie využijete kýbliky, brzdy, blokanty a zlaňovacie osmy, avšak využitie nájdu aj friendy, vklínence, horolezecké skoby a nity. Akonáhle je potrebné vytvoriť vlastný štand, istiace stanovište alebo len postupový bod, sú tieto lezecké prvky na nezaplatenie. Potom už len stačí zobrať batoh, obuť lezečky, nasadiť prilbu a ste pripravení vyraziť.

Ako vybrať lezecké slučky

Horolezecké slučky patria medzi základné istiace pomôcky, ktoré využijete pri vytváraní istiacich stanovíšť, zakladaní za hroty alebo pri predlžovaní istenia. Spravidla rozlišujeme pracovné, okrúhle a ploché slučky na lezenie, ďalej lezecké oká a daisy chain. Pri výbere slučky odporúčame pozerať nielen na jej dĺžku a šírku, ale aj na použitý materiál. A ako je to s nosnosťou slučiek? Podľa normy musia mať všetky slučky pevnosť minimálne 22 kN (čo zodpovedá 2 tonám), avšak iba pri statickom zaťažení.