Impregnácia a vosky na stúpacie pásy

Nielen skĺznice lyží, ale aj stúpacie pásy vyžadujú pravidelnú starostlivosť. Impregnácia, vosky, ochranné obaly a správny spôsob uchytenia - to všetko rozhoduje o tom, či vás čaká parádna túra, alebo boj o každý výškový meter. Nezabudnite na to a zaobstarajte si s dostatočným predstihom všetko, čo budete k starostlivosti o stúpacie pásy potrebovať.

Impregnácia a vosky na stúpacie pásy– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 20 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Ako vybrať stúpacie pásy

Tam, kde lyžiarsky vosk nestačí, nastupujú stúpacie pásy. Predtým niesli prívlastok „tulenie”, dnes sa ale vyrábajú z kombinácie mohéru a nylonu. Lepia sa na skĺznicu pred výstupom, pre zjazd sa odlepia a vložia do batohu. Pri pohybe vpred vďaka hladkému povrchu kĺžu po snehu, zatiaľ čo pri pohybe vzad sa srsť pásov naježí a udrží lyže na mieste. Pásy sa vyrábajú v rôznych dĺžkach, šírkach a krojení – nájdete medzi nimi ako univerzálne stúpacie pásy na lyže, tak špeciálne stúpacie pásy na splitboard.

Ako sa starať o stúpacie pásy

Starostlivosť o stúpacie pásy je rovnako dôležitá, ako starostlivosť o skialpové lyže alebo splitboard. Myslite na to, že pásy sú veľmi chúlostivé a pri chôdzi sa starostlivo vyhýbajte koreňom, kameňom, ľadu alebo hline. Po každej túre pásy zložte zo skĺznic, usušte a pokiaľ je to potrebné, obnovte ich lepiacu vrstvu. Pravidelne používajte impregnáciu a vosk na stúpacie pásy, vďaka ktorým sa vám bude lepšie šliapať do kopca. Na túry si kúpte aj obal na stúpacie pásy pre ich bezpečné prenášanie.