Vaky, obaly a batohy na laná

Chystáte sa zdolávať vrcholky hôr? Potom si kúpte kvalitný vak, obal alebo batoh na lano, v ktorom svoje lezecké vybavenie bezpečne a pohodlne prenesiete až pod skalu. Oderuvzdorný a vodeodolný materiál tašky na lano zaistí, že sa vaše lezecké potreby nezašpinia ani nenavlhnú a vy ich budete môcť okamžite použiť.

Vaky, obaly a batohy na laná– vyberte si z podkategorií

Vaky, obaly a batohy na laná– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Vaky, obaly a batohy na laná– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 20 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Základné lezecké vybavenie

K základnému vybaveniu každého začínajúceho lezca patrí oblečenie z odolného materiálu, ktoré vás neobmedzuje v pohybe, a lezecké topánky alebo lezečky. Ďalšia výbava záleží na konkrétnej lezeckej disciplíne. Ak sa chcete vrhnúť na stenu, vybavte sa dynamickým lanom, jednoduchým sedacím úväzkom, karabínou s istidlom a vrecúškom s magnéziom. Vonkajšie lezení lezenie si bude navyše žiadať lezeckú prilbu, expresky na istenie počas postupu, zošité slučky a voľné karabíny s poistkou zámku na vybudovanie štandu.

V čom lezecké vybavenie prenášať

Na prenášanie lana a ďalšieho lezeckého vybavenia sa používajú buď lezecké batohy s objemom 30–50 litrov, alebo špeciálne tašky a vaky na lano. Tie sú vyrobené z veľmi odolného a nepremokavého materiálu, aby bol transport vybavenia čo najbezpečnejší, a mávajú nastaviteľné ramenné popruhy, takže ich môžete nosiť na chrbte ako klasický batoh. Niektoré z nich disponujú aj integrovanou plachtou na lano, vďaka ktorej sa lano pod skalou nezašpiní a nenavlhne. Pri výbere lanotašky alebo lanobatohu si skontrolujte, koľko metrov lana skutočne pojme.