Lyžiarske topánky - lyžiarky

Vykročte za hranice zjazdoviek v tom správnom obutí a užite si každý krok v nedotknutej snehovej prikrývke, ktorá vám praská pod nohami. Máme tu pre vás pripravené skialpové topánky, s ktorými podniknete dlhé túry, aj robustné freeridové lyžiarky, do ktorých sa poriadne opriete pri jazde voľným terénom. Tak ktoré z nich obujete vy? 

Lyžiarske topánky - lyžiarky– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Skladom na predajni Zobrazit popis parametru

Všetok tovar máme na sklade a odosielame ho ihneď k vám alebo si ho môžete osobne vyzdvihnúť na vybranej predajni.

Stavy skladových zásob aktualizujeme každých 5 minút.

Cenové rozpätie

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 20 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Lyžiarske topánky - lyžiarky– vyberte si z podkategorií

Skialpové lyžiarky vs. freeridové lyžiarky

Kto má rád výstupy a klasické túry, je pre neho najdôležitejšia nízka hmotnosť a dostatočná pohyblivosť skialpových lyžiarok. Oproti tomu pri freeride budete klásť dôraz na kvalitu zjazdu, a teda tesne padnúcu freeridovú lyžiarsku topánku, do ktorej sa môžete poriadne oprieť a ktorá zaistí presný prenos vašich pohybov na lyžu. A čo keď hľadáte niečo medzi? Univerzálne topánky na lyžovanie bývajú vybavené karbónovým komínom - na zjazdovke tak zaistia tuhosť a tlmenie, v teréne zase ľahkosť.

Skialpové viazanie vs. freeridové viazanie

Viazanie vyberajte vždy podľa svojho zamerania a ideálne spoločne s lyžiarskymi topánkami a lyžami. Na dlhé túry zakončené zjazdom sa hodí ľahké skialpové viazanie, ktoré umožňuje zjazd aj chôdzu s voľnou pätou. Pri stúpaní si sami zvolíte polohu pätnej opierky podľa toho, do akého strmého terénu stúpate. Pre ostré zjazdy je vhodnejšie použiť robustnejšie freeridové viazanie. Aj to je možné prispôsobiť chôdzi do svahu, predovšetkým vám ale umožní lepší prenos sily pri následnom zjazde.