Snežnice

Láka vás čerstvo napadaný prašan a nedotknuté biele pláne, ktoré nemajú žiadne stopy po lyžiaroch a snowboardistoch? V tom prípade si nasaďte snežnice, vydajte sa preskúmať panenskú zimnú prírodu a užite si pohyb za hranicami upravených zjazdoviek. Snežnice vás ľahko prevedú po hlbokom snehu a pomôžu tam, kde je bežná chôdza obťažná alebo úplne nemožná.

Snežnice– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 20 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Na čo slúžia snežnice?

Snežnice prídu vhod pri chôdzi v čerstvo napadanom prašane, kde nie je možné použiť bežky, freeridové lyže alebo skialpy. Možností ich športového a rekreačného využitia je dnes už neúrekom - snežnice slúžia nielen k priechodom zimných hôr, horolezcom na nástupy pod skalné steny, snowboardistom na výstupy, ale tiež ako moderné športové vybavenie pre špecializované snežnicové trasy. Ich prednosťou je spratnosť, nízka hmotnosť a ľahké použitie, ktoré vyhovuje aj úplnému začiatočníkovi. 

Ako si vybrať turistické snežnice?

Pri výbere snežníc myslite na to, ako často a v akom teréne sa budete pohybovať. Na výlety na snežniciach v mierne zvlnenom teréne zvoľte väčšie snežnice s relatívne jednoduchým viazaním. V strmákoch, na horách a pre športové účely je potrebné, aby mali pod špičkou topánky pevný spoľahlivý drapák, ktorý vám pomôže stúpať. Tam, kde snežnice nestačia prichádzajú na rad nesmeky a turistické mačky, ktoré sa svojimi hrotmi zahryznú do ľadu, snehu alebo slaných špár a poskytnú vám potrebnú oporu.