Ferratové sety

Výhľady z horských hrebeňov učarujú každému, málokto si ale trúfne vliezť do sedacieho úväzu, nahodiť lano a na horský vrchol sa vydať po strmej skalnej stene. Našťastie vedú nahor aj iné cesty - tie zaistené alias via ferraty, ktoré vám umožnia pozrieť sa na miesta, na ktoré by ste sa inak dostali len ťažko. Potrebovať budete len trochu praxe, tie správne topánky, prilbu a ferratové sety.

Ferratové sety– vyberte si z podkategorií

Ferratové sety– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Skladom na predajni Zobrazit popis parametru

Všetok tovar máme na sklade a odosielame ho ihneď k vám alebo si ho môžete osobne vyzdvihnúť na vybranej predajni.

Stavy skladových zásob aktualizujeme každých 5 minút.

Farba

Cenové rozpätie

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

Ferratové sety– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 60 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Vybavenie na via ferraty

Na zdolávanie horských terénov a exponovaných via ferrat je nutné mať vybavenie, ktoré nesklame, a oblečenie, ktoré ochráni aj v prípade nepriaznivého počasia. Medzi základnú ferratovú výbavu patrí prilba, rukavice, sedák, kvalitný tlmič pádov a topánky zvané nástupovky. V batohu by ste mali nájsť dostatok miesta aj pre lekárničku, mapu alebo turistického sprievodcu, buzolu a fľašu s vodou. Ak sa chystáte na dlhšiu výpravu, uvítate tiež bivakovací vak a ľahký prístrešok, teleskopické palice alebo čelovku.

Čo obsahuje lezecký set na via ferraty?

Kompletné ferratové sety najčastejšie obsahujú ľahký sedák, hrudný úväz, slučku pre spojenie a ferratovú brzdu. Niektoré sety Rock Empire sú univerzálne, takže ich môžu zdieľať rodinní príslušníci vrátane detí. Pre zvýšenie bezpečnosti sa odporúča používať sedák aj s priloženým hrudným úväzom. Naopak nikdy nepoužívajte hrudný úväz samostatne! Majte tiež na pamäti, že ferratová brzda je určená len na jedno použitie, respektíve pre jeden zachytený pád, po ktorom ju musíte vymeniť za novú.