Pláštenky, pončá

Vyrážate do prírody? Nespoliehajte sa na šťastie ani predpoveď počasia a pribaľte si so sebou pláštenku, ktorá vás udrží v suchu a teple. Je ľahká, skladná a dostatočne rozmerná, takže zakryje nielen vás, ale aj váš batoh. Navyše sa dá použiť aj ako vodeodolná podlaha do stanu, prístrešok na spanie alebo ako ochrana vecí pred dažďom.

Pláštenky, pončá– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 20 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Vodeodolnosť, vodeodpudivosť a nepremokavosť

Neviete si rady s výberom oblečenia a vybavenia do dažďa? Z označenia vodeodolnosť, vodeodpudivosť a nepremokavosť nie ste vôbec múdri? Pre zjednodušenie si poďme povedať, že vodeodolnosť je to isté ako nepremokavosť. V praxi to znamená, že nepremokavé bundy a nohavice musia odolať minimálnemu tlaku 2 000 mm vodného stĺpca a zároveň disponovať membránou, ktorá neprepustí ani kvapku vody. Oproti tomu samotná vodeodpudivosť je obyčajná impregnácia, ktorá slúži ako dôležitý doplnok nepremokavej úpravy.

Pláštenky a pončá ako ochrana pred dažďom

Turistická pláštenka pre dospelých je ideálnym spoločníkom do daždivého počasia. Je ľahká, skladná a dostatočne rozmerná, takže zakryje nielen vás, ale aj váš batoh. Navyše sa dá použiť aj ako vodeodolná podlážka, prístrešok na spanie alebo ako ochrana vecí pred dažďom. Dostupné sú aj menšie pláštenky na batoh, ktoré zabránia premoknutiu vášho vybavenia. Majte ale na pamäti, že pláštenka ani pončo nedokážu pred dažďom ochrániť vaše outdoorové topánky, preto im doprajte poriadnu dávku impregnácie.