Skrutky do ľadu

Aby ste si mohli užiť výhľad z niektorých alpských vrchov je možné, že sa nevyhnete zliezaniu ľadovcových stien a ľadopádov. K ich prekonaniu potrebujete určité vybavenie - napríklad ľadovcové skrutky, ktoré slúžia na zaistenie a vytvorenie štandu v miestach, kde nie je možné použiť friend alebo nit. Zaobstarajte si ich hneď niekoľko - pre bezpečné lezenie jednej dĺžky odporúčame aspoň 12 skrutiek do ľadu.

Skrutky do ľadu– vyberte si z podkategorií

Skrutky do ľadu– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Everest Ready Zobrazit popis parametru

Na výrobok alebo variant výrobku označený ako „Everest ready“ môžete uplatniť zľavový kupón, ktorý môžete získať, ak ste členom vernostného programu Everest.

Zobraziť všetky produkty Everest ready

Skladom na predajni Zobrazit popis parametru

Všetok tovar máme na sklade a odosielame ho ihneď k vám alebo si ho môžete osobne vyzdvihnúť na vybranej predajni.

Stavy skladových zásob aktualizujeme každých 5 minút.

Cenové rozpätie

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

Skrutky do ľadu– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 20 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Na čo slúžia skrutky do ľadu? 

Ľadovcové skrutky patria do základnej výbavy každého ľadolezca. Slúžia na zaistenie a vytvorenie štandu v miestach, kde nie je možné použiť friend alebo nit. Skrutku stačí zavŕtať do ľadu a následne do neho karabínou alebo expreskou zacvaknúť lano. Základom sú skrutky o dĺžke 12, 17 a 22 centimetrov, ktoré môžete ľahko prenášať v obale na ľadovcové skrutky. Pri ľadolezení myslite predovšetkým na svoju bezpečnosť a okrem istiacich a kotviacich pomôcok si zaobstarajte tiež lezeckú prilbu.

Všetko pre bezpečnú cestu na vrchol

Pri zdolávaní ľadových stien, firnových polí a ľadopádov prídu vhod nielen ľadovcové skrutky, ale aj lezecké cepíny. Oproti turistickým cepínom sú viditeľne kratšie, ťažšie a viac zahnuté, takže je možné ich ľahko zaseknúť do ľadu či do snehu. Platí, že čím výraznejšie zakrivenie, tým náročnejší terén zvládnete prekonať. K cepínom neodmysliteľne patria stúpajúce železá teda mačky, ktoré sa nasadia priamo na topánky. Svojimi hrotmi sa zahryznú do ľadu, snehu alebo skalných škár a poskytnú vám potrebnú oporu.