Skrutky do ľadu

Aby ste si mohli užiť výhľad z niektorých alpských vrchov je možné, že sa nevyhnete zliezaniu ľadovcových stien a ľadopádov. K ich prekonaniu potrebujete určité vybavenie - napríklad ľadovcové skrutky, ktoré slúžia na zaistenie a vytvorenie štandu v miestach, kde nie je možné použiť friend alebo nit. Zaobstarajte si ich hneď niekoľko - pre bezpečné lezenie jednej dĺžky odporúčame aspoň 12 skrutiek do ľadu.

Skrutky do ľadu– vyberte si z podkategorií

Skrutky do ľadu– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

Skrutky do ľadu– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 20 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Na čo slúžia skrutky do ľadu? 

Ľadovcové skrutky patria do základnej výbavy každého ľadolezca. Slúžia na zaistenie a vytvorenie štandu v miestach, kde nie je možné použiť friend alebo nit. Skrutku stačí zavŕtať do ľadu a následne do neho karabínou alebo expreskou zacvaknúť lano. Základom sú skrutky o dĺžke 12, 17 a 22 centimetrov, ktoré môžete ľahko prenášať v obale na ľadovcové skrutky. Pri ľadolezení myslite predovšetkým na svoju bezpečnosť a okrem istiacich a kotviacich pomôcok si zaobstarajte tiež lezeckú prilbu.

Všetko pre bezpečnú cestu na vrchol

Pri zdolávaní ľadových stien, firnových polí a ľadopádov prídu vhod nielen ľadovcové skrutky, ale aj lezecké cepíny. Oproti turistickým cepínom sú viditeľne kratšie, ťažšie a viac zahnuté, takže je možné ich ľahko zaseknúť do ľadu či do snehu. Platí, že čím výraznejšie zakrivenie, tým náročnejší terén zvládnete prekonať. K cepínom neodmysliteľne patria stúpajúce železá teda mačky, ktoré sa nasadia priamo na topánky. Svojimi hrotmi sa zahryznú do ľadu, snehu alebo skalných škár a poskytnú vám potrebnú oporu.