Ostatné lana

Lezenie je často považované za rizikový šport. Ktokoľvek ho ale vyskúšal, veľmi dobre vie, že opak je pravdou. Ak budete dodržiavať bezpečnostné postupy a používať vhodné vybavenie, znížite mieru rizika na úplné minimum. Do svojej výbavy preto zahrňte nielen dynamické lano, ale aj lano pomocné, na ktorom možno bez obáv zlaňovať alebo ho použiť na istenie skupiny na ľadovcovej túre.

Ostatné lana– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 60 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Dynamické alebo statické lano?

Pokiaľ sa chcete vo výškach pohybovať bezpečne, lano sa stane vaším nenahraditeľným pomocníkom. V kritický moment dokáže zabrzdiť pád lezca, a to za predpokladu, že istiaci kamarát včas zareaguje a zablokuje lano v istiacej pomôcke. Na športové lezenie, horolezectvo a lezenie na umelých stenách sa používajú výhradne dynamické laná, pri práci vo výškach naopak prídu vhod statické laná, ktoré sú ideálne pre dlhodobé zaťaženie, nie však na stlmenie prípadného pádu.

Ako vybrať to správne lano?

Na lezenie na skalách a na umelej stene sa používajú jednoduché laná, zatiaľ čo na alpské skalné lezenie, lezenie v ľade a mixy sú vhodné laná polovičné. Pre viacdĺžkové športové lezenie v horách využijete dvojité laná Tendon, ktoré po spojení umožňujú dlhé zlaňovanie. Vhod príde aj pomocné lano vyvinuté špeciálne pre potreby skialpinistov, vysokohorských turistov a horolezcov. Možno na ňom bez obáv zlaňovať alebo ho použiť na istenie skupiny na ľadovcovej túre či ako pomocné lano na ferrate.