Celotelové úväzy

Vysokohorská turistika a stále obľúbenejšie zaistené cesty (via ferraty) - to nie sú len dychberúce výhľady, ale tiež neustále riziko nešťastného pádu. Ešte šťastie, že časy, kedy sa horskí dobrodruhovia naväzovali priamo na lano alebo obliekali domácky zošité úväzy, sú dávno pasé. Doba pokročila a o vaše bezpečie pri pohybe v exponovanom teréne sa dnes postarajú moderné a spoľahlivé celotelové úväzy.

Celotelové úväzy– vyberte si z podkategorií

Celotelové úväzy– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Pohlavie

Skladom na predajni Zobrazit popis parametru

Všetok tovar máme na sklade a odosielame ho ihneď k vám alebo si ho môžete osobne vyzdvihnúť na vybranej predajni.

Stavy skladových zásob aktualizujeme každých 5 minút.

Veľkosť

Štítky

Cenové rozpätie

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

Celotelové úväzy– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 60 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Čo patrí k základnému vybaveniu na lezenie?

Lezenie a horolezectvo je často mylne považované za rizikový šport. Pravdou je, že mieru rizika dokážete znížiť na úplné minimum len tým, že budete dodržiavať bezpečnostné postupy a používať vhodné lezecké vybavenie. Na výpravy do hôr a na skalné steny si preto kúpte dynamické lano, sedací úväz, istiace sety a kotviace pomôcky. Do lezeckého batoha si nezabudnite pribaliť rôzne druhy horolezeckých karabín a expresiek Rock Empire, samozrejmosťou sú tiež kvalitné lezečky, rukavice a prilba. 

Celotelový alebo kombinovaný úväz?

Celotelový úväz tvorí sústava popruhov, ktoré mierne obopínajú ako stehná, tak hornú polovicu tela. Používa sa najmä u malých detí, zatiaľ čo dospelí lezci ho využijú skôr príležitostne - napríklad pri vysokohorskej turistike, kedy sa nepočíta s pádmi a dlhými vismi alebo zlaňovaním. Oveľa častejšie príde k slovu samotný sedací úväz alebo kombinovaný úväz, ktorý tvorí sedák a hrudný úväz. Jeho použitie sa odporúča najmä na ferratách a všade tam, kde hrozia dlhé a nekontrolované pády.