Ostatné úväzy

Lezecké ani pracovné úväzy v tejto kategórii síce nenájdete, zato tu na vás čakajú úväzy na evakuáciu osôb a predovšetkým úväzy na canicross. Ak ste aj vy prepadali behu so psom, potom viete, že správny sedák má premyslenú konštrukciu, ktorá rozkladá ťah psa na vaše telo, uvoľňuje vám pri športe ruky a nijako nenarušuje váš bežecký štýl.

Ostatné úväzy– vyberte si z podkategorií

Ostatné úväzy– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Everest Ready Zobrazit popis parametru

Na výrobok alebo variant výrobku označený ako „Everest ready“ môžete uplatniť zľavový kupón, ktorý môžete získať, ak ste členom vernostného programu Everest.

Zobraziť všetky produkty Everest ready

Pohlavie

Skladom na predajni Zobrazit popis parametru

Všetok tovar máme na sklade a odosielame ho ihneď k vám alebo si ho môžete osobne vyzdvihnúť na vybranej predajni.

Stavy skladových zásob aktualizujeme každých 5 minút.

Cenové rozpätie

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

Ostatné úväzy– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 20 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Ako vybrať lezecký úväz

Úväz patrí k základnému lezeckému vybaveniu, pretože slúži na spojenie lezca s lanom. Zatiaľ čo u detí sa bežne používa celotelový úväz, dospelí ho využijú skôr výnimočne – napríklad pri vysokohorskej turistike, kedy sa nepočíta s pádmi a dlhými vismi alebo zlaňovaním. Oveľa častejšie u nich príde k slovu samotný sedací úväz alebo kombinovaný úväz, ktorý tvorí sedák a hrudný úväz. Jeho použitie sa odporúča najmä na ferratách a všade tam, kde hrozia dlhé a nekontrolované pády.

Ostatné úväzy na lezenie

Medzi ďalšie úväzy, s ktorými sa môžete stretnúť, patrí pracovný úväz. Ten sa od štandardných lezeckých úväzov líši použitými materiálmi, ktoré sú veľmi pevné a odolné. Úväzy na prácu vo výškach tiež často disponujú slotmi pre drobné náradie, komfortným polstrovaním alebo reflexnými prvkami. Veľmi špeciálnym úväzom je sedák pre canicross čiže beh so psom. Jedná sa o ultraľahký postroj, ktorý je nastaviteľný v oblasti bokov a nôh. Bežne disponuje reflexným popruhom pre bezpečný pohyb v tme.