Základné lezečky

Máte dostatok odvahy nasledovať svoj inštinkt a vydať sa svojou vlastnou cestou až na vrcholky horských velikánov? Odvaha a odhodlanie ale zďaleka nestačia na to, aby sa vaše sny stali skutočnosťou. Potrebovať budete spoľahlivú lezeckú obuv, ktorá vám poskytne potrebnú oporu a umožní vám vykročiť za hranice svojej komfortnej zóny, kde sa nachádzajú všetky vaše sny a túžby. 

Základné lezečky– vyberte si z podkategorií

Základné lezečky– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

Základné lezečky– vyberte si z podkategorií

Produkty

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 60 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Základné lezečky– vyberte si z podkategorií

Ako vybrať tie správne topánky na lezenie?

Topánky s hladkou a priľnavou podrážkou, ktorým sa nepovie inak ako lezečky, tvoria neodmysliteľnú súčasť výbavy každého lezca. Pokiaľ s lezením ešte len začínate, kúpte si tvrdšie lezečky pre začiatočníkov, ktoré vašim chodidlám poskytnú potrebnú oporu. Akonáhle budete na horách ako doma, siahnite po tesnejších lezečkách La Sportiva, v ktorých budete mať lepší cit. A ak už túžite vyložene po výkonnostnej topánke, siahnite po takej veľkosti, v ktorej budete mať prsty v špičke riadne skrčené. 

Ako vyzerá základná lezecká výbava?

Kvalitné a funkčné vybavenie je alfou a omegou každého horolezca. K základnej výbave patria nielen dámske či pánske lezečky, ale aj ľahký a odolný lezecký batoh s objemom do 45 litrov, ktorému nechýbajú pútka na pripevnenie cepínu, mačiek a lana. Potrebovať budete tiež úväz, istiace pomôcky a expresky, pri ktorých sa oplatí preferovať ľahšie drôtené zámky pred plnými, ktoré majú tendenciu zamŕzať. Pri náročnom stúpaní sa nezaobídete bez už spomínaných stúpacích želiez a cepínov.