Pracovné statické laná

Zatiaľ čo pri lezení po skalných stenách ho príliš nevyužijete, pri práci vo výškach, záchrane osôb alebo pri prieskume jaskýň sa bez neho nezaobídete. O čom je reč? O statickom lane s minimálnou prieťažnosťou a maximálnou pevnosťou, ktoré spĺňa najnáročnejšie požiadavky záchranárov, hasičov a výškových špecialistov. Hľadáte presný opak - teda lano účinne tlmiace pády? V tom prípade zamierte do uličky dynamických lán.

Pracovné statické laná– vyberte si z podkategorií

Pracovné statické laná– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Skladom na predajni Zobrazit popis parametru

Všetok tovar máme na sklade a odosielame ho ihneď k vám alebo si ho môžete osobne vyzdvihnúť na vybranej predajni.

Stavy skladových zásob aktualizujeme každých 5 minút.

Značka

Veľkosť

Cenové rozpätie

Priemer (mm)

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

Pracovné statické laná– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 60 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Dynamické alebo statické lano?

Lano patrí do základnej výbavy každého, kto sa chce bezpečne pohybovať vo výškach - či už sa jedná o horolezca, záchranárov, alebo stavebného robotníka. V kritický moment dokáže zabrzdiť pád lezca, a to za predpokladu, že istiaci kamarát správne zareaguje a zablokuje lano v istiacej pomôcke. Na športové lezenie, horolezectvo a lezenie na umelých stenách sa vždy používajú dynamické laná, pri práci vo výškach a pri záchrane osôb naopak využijete statické laná, ktoré sú ideálne na dlhodobé zaťaženie.

Ako vybrať statické lano?

Statické laná sú určené na prácu vo výškach. Na rozdiel od dynamických lán sa dajú pohodlne použiť na výstup s blokantmi, pretože nepružia. Naopak sa nehodia na lezenie, pretože majú zníženú prieťažnosť a nedokážu stlmiť pád. Najpoužívanejšie statické laná majú priemer 11 mm, ktorý umožňuje použitie rôznych blokantov a zlaňovacích bŕzd. Špeciálne nízkoprieťažné laná Tendon sú vhodné pre armádne zložky, vodných záchranárov a hasičov, nemožno ich ale použiť spoločne s bežnými blokantami a zachytávačmi pádov.