Expedičné stany

Túžite sa na svet pozerať zhora? Pripravte sa na to, že pri ceste na horský hrebeň budete bojovať nielen so svojimi vlastnými možnosťami, ale aj s prírodnými živlami. Ak vás teda čaká niekoľkodňový výšľap náročným terénom a nocovanie v nehostinných podmienkach, pribaľte si do batoha spoľahlivého parťáka. Koho máme na mysli? Ľahký a skladný expedičný stan, pre ktorého sú extrémne podmienky denným chlebom.

Expedičné stany– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 20 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Ako vybrať expedičný stan?

Na expedície, ale aj na dlhšie a náročnejšie výlety do prírody budete potrebovať ľahký a odolný stan do extrémnych podmienok, ktorý zvládnete zložiť napríklad aj vo vetre alebo po tme. Ideálnou voľbou sú stany The North Face, ktorých konštrukcia je vyrobená z hliníka, aby sa dosiahla čo najnižšia hmotnosť a zároveň čo najvyššia odolnosť. Stretnúť sa môžete aj s ultralight stanmi na expedície, ktoré vážia iba 1,5 kilogramu, takže vám v expedičnom batohu zaberú minimum miesta a zbytočne nezaťažia.

Ako sa pohodlne vyspať v stane?

Vedeli ste, že aj v horskom sedle alebo uprostred hlbokého lesa sa môžete vyspať rovnako dobre ako vo svojej vlastnej posteli? O vaše pohodlie sa okrem stanu postará jednak kvalitný spací vak, ktorý zabráni úniku tepla, a taktiež nafukovacia karimatka, ktorá vás spoľahlivo izoluje od chladnej zeme. V lete môžete vyskúšať tiež spanie v hamake. Spánok v závese má svoje nezameniteľné čaro, hamaka je naviac veľmi komfortná, dokonale sa prispôsobí vášmu telu a umožní vám ustlať si prakticky kdekoľvek.