Filtre a tablety na úpravu vody

Bez vody sa na svojich cestách za dobrodružstvom jednoducho nezaobídete. Ako ale uhasiť smäd, keď dostupný zdroj už na pohľad nepôsobí príliš dôveryhodne? Nič zložité, stačí mať po ruke prostriedky na úpravu vody, ktoré zlikvidujú nielen baktérie, vírusy a parazity, ale aj sedimenty, ťažké kovy a chemikálie.

Filtre a tablety na úpravu vody– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 60 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Ako vybrať turistickú fľašu na vodu

Či už vyrážate do mesta, na výlet, alebo za športom, myslite na pravidelný pitný režim a majte po ruke dostatok vody. V čom si ju ale nosiť so sebou? Kvalitná športová fľaša na pitie by mala byť ľahká a skladná, mať dostatočný objem a ľahko sa čistiť. Ideálnou voľbou je preto fľaša so širokým hrdlom, nerezová termoska alebo termofľaša, ktorá udrží teplotu nápoja až niekoľko hodín. Pokiaľ riešite každý gram a centimeter v batohu, bude vám vyhovovať hydrovak, ktorý je možné po dopití zrolovať.

Ako na úpravu vody v prírode

Aj na prvý pohľad priezračná voda bez zápachu môže obsahovať kontaminanty, ktoré vám môžu spôsobiť zdravotné problémy. Z toho dôvodu sa oplatí mať v turistickom batohu prostriedky na úpravu vody. Jej prevarením totiž zlikvidujete iba baktérie, vírusy a parazity, zatiaľ čo sedimenty, ťažké kovy a chemikálie vo vode aj naďalej zostávajú. S tými si potom poradia vodné filtre a tablety na čistenie vody. V ponuke máme ako chemické filtre na vodu, tak mechanické filtre na vodu a UV filtre.