Bouldermatky

Padanie k boulderingu bezpochyby patrí. Z toho dôvodu by vo vašej lezeckej výbave nemala chýbať kvalitná bouldermatka. Špeciálny penový matrac spoľahlivo tlmí dopady a odskoky, čím chráni váš chrbát a členky pred nepríjemným zranením. Navyše je ľahká, skladná a máva integrované chrbtové popruhy, aby ste ju pohodlne doniesli pod vybraný boulder.

Bouldermatky– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 20 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Čo je to bouldering

Bouldering alebo boulderovanie patrí medzi obľúbené lezecké disciplíny, ktoré možno praktizovať ako v prírode, tak na umelých stenách (tzv. boulderovkách). Jedná sa o lezenie bez lana na menších skalách, kde je obtiažnosť zhustená do niekoľkých krokov. Veľkou výhodou je potreba minimálneho lezeckého vybavenia. V podstate vám bohato postačia lezečky, bouldermatka chrániaca pred úrazom, batoh, pohodlné športové oblečenie, vrecko na magnézium a samozrejme samotné magnézium, ktoré obmedzuje potenie rúk.

Ako vybrať bouldermatku

Chcete si bouldering vyskúšať na vlastnej koži? Nevyhnutnou súčasťou vašej lezeckej výbavy sa stane bouldermatka teda mäkká podložka, ktorá tlmí dopady a v prípade pádu vás spoľahlivo chráni pred úrazom. Je skladná, odolná a nosí sa cez rameno alebo na chrbte podobne ako batoh. Pokiaľ s boulderingom ešte len začínate, rozhodne si pády do bouldermatky najskôr vyskúšajte a poriadne nacvičte. Neviete si rady s výberom tej pravej bouldermatky? Prezrite si ponuku značky Black Diamond a Mammut.