Freeride lyže

Horská krajina pod prikrývkou snehu, čerstvo napadaný prašan, vy a hŕstka rovnako nadšených freeridistov. Odpútajte sa od davu lyžiarov na preplnených zjazdovkách a objavte slobodu a adrenalín, ktorý prináša lyžovanie vo voľnom teréne. Freeridové lyže majú špeciálnu konštrukciu a geometriu vytvorenú pre jazdu v hlbokom snehu, takže si ju konečne užijete na plné pecky.

Freeride lyže– vyberte si z podkategorií

Freeride lyže– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Pohlavie

Skladom na predajni Zobrazit popis parametru

Všetok tovar máme na sklade a odosielame ho ihneď k vám alebo si ho môžete osobne vyzdvihnúť na vybranej predajni.

Stavy skladových zásob aktualizujeme každých 5 minút.

Štítky

Cenové rozpätie

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

Freeride lyže– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 60 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Freeride lyže– vyberte si z podkategorií

Ako vyzerajú lyže na freeride?

Lyže na freeride sú určené pre krátke stúpanie a následnú jazdu vo voľnom teréne. Používajú sa podobne ako skialpové lyže ku stúpaniu a následnému zjazdu, na rozdiel od nich sa však vyznačujú väčšou šírkou a výrazným rockerom v oblasti od špičky po viazanie. Zahŕňajú celú škálu lyží od tých najširších, ktoré sa skvele popasujú s hlbokým prašanom, až po lyže z kategórie all mountain, ktoré idú veľmi slušne vo voľnom teréne aj na zjazdovke.

Vybavenie na freeride

Aby ste si jazdu v čerstvom prašane skutočne užili, budete potrebovať to správne vybavenie - najmä viazanie, lyžiarky a lavínové vybavenie. Freeridové viazanie je spravidla delené, takže sa k lyži montuje zvlášť špička a zvlášť päta, ktorú možno pri niektorých modeloch uvoľniť jednoducho pomocou lyžiarskych palíc a pohodlne tak stúpať do kopca. Lyžiarky na freeride pevne obopnú nohu a poskytnú vám potrebnú oporu pri zjazde, počítať ale musíte s vyššou hmotnosťou, než na akú ste zvyknutí pri skialpových lyžiarkach.