Vesty stredná vrstva

Či už holdujete bežeckému lyžovaniu, hikingu alebo skialpinizmu, vaše telo produkuje dostatok energie na to, aby vás udržalo v teple. Vašou úlohou je nedopustiť, aby vám drahocenné teplo unikalo - napríklad kvôli nevhodne zvolenému oblečeniu. Naučte sa preto správne vrstviť a na funkčné termoprádlo oblečte outdoorovú vestu, ktorá spoľahlivo izoluje teplo a zároveň bráni chladu zvonku.

Vesty stredná vrstva– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 60 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Ako vybrať outdoorovú vestu?

Športová vesta je ideálnym spoločníkom na turistiku a šport. Je ľahká a skladná, takže sa vám v batohu ponesie ľahko, a pri náhlom ochladení príde vhod. Pri jej výbere sa zamerajte na kvalitu spracovania, materiál a funkčné vlastnosti. Na hrebeňoch hôr oceníte softshellovú vestu s vetruodolnou úpravou, zatiaľ čo v mínusových teplotách vám príde vhod zimná zateplená vesta z merino vlny, flísu alebo husieho peria. Výhodou je nepremokavá úprava, dostatok vreciek a reflexné prvky.

Ako funguje stredná vrstva?

Cibuľový princíp je spôsob obliekania, pri ktorom kombinujete niekoľko vrstiev funkčného oblečenia, aby ste dosiahli požadovaný tepelný komfort. Prvú vrstvu tvorí termoprádlo, ktoré odvádza pot a pohlcuje pachy. Druhá čiže stredná vrstva má za úlohu udržiavať správnu telesnú teplotu, a to tak, že bráni úniku tepla a zároveň chráni telo pred chladom zvonku. Zaraďujeme do nej jednak mikiny a svetre z hrejivých materiálov, ako je merino vlna alebo fleece, a ľahké softshellové a páperové bundy.