O spoločnosti

HUDYsport založil vynikajúci lezec Jindřich Hudeček prezývaný Hudy. Prvé lezecké krôčiky podniká so svojimi kamarátmi v pieskovcových skalách rodného Českosaského Švajčiarska.

HUDYsport založil vynikajúci lezec Jindřich Hudeček prezývaný Hudy. Prvé lezecké krôčiky podniká so svojimi kamarátmi v pieskovcových skalách rodného Českosaského Švajčiarska.

Už od samého začiatku je zrejmý jeho mimoriadny lezecký talent. V Labských pieskovcoch Českosaského Švajčiarska postupne prelieza najťažšie cesty iných lezcov a podstupuje nové odvážne lezecké smery. Lezenie ťažkých, tzv. morálových ciest s vtedajším lezeckým vybavením bolo náročné nielen po fyzickej, ale najmä po psychickej stránke. Morálu má ale Hudy už od samého začiatku na rozdávanie a strach radí medzi príjemné pocity. Lezenie je pre neho jedno veľké dobrodružstvo.

Jindřich Hudeček a Adam Ondra

V rokoch 19831990 je súčasťou československého horolezeckého reprezentačného tímu a otvárajú sa mu komunizmom zatvorené hranice do západného sveta. Je členom niekoľkých vysokohorských expedícií a zúčastňuje sa pretekov Svetového pohára v lezení na obtiažnosť, vrátane legendárneho Rock Masters v talianskom Arcu. Medzi jeho najhodnotnejšie výstupy patrí zimný prvovýstup severnou stenou Triglavu alebo sólo výstup na El Capitan. Vďaka kontaktom s výrobcami lezeckého materiálu začína, po páde komunistického režimu, v roku 1990 obchodovať s outdoorovým vybavením.

Ako išiel čas alebo história spoločnosti

1990

Založenie a prvá predajňa

V roku 1990 zakladá Jindřich „Hudy“ Hudeček malú firmu, ktorá obchoduje s outdoorovým vybavením a stáva sa základom pre budúcu spoločnosť HUDYsport. V tom istom roku tiež otvára prvú kamennú predajňu v hraničnej obci Hřensko uprostred Labských pieskovcov.

Martin Rýva, Richard Litochleb, Petr Laštovička a Jindřich Hudeček, Hřensko. Martin Rýva, Richard Litochleb, Petr Laštovička a Jindřich Hudeček, Hřensko.

1990–DNES

Rozširovanie siete outdoorových HUDY predajní

V rokoch nasledujúcich po otvorení prvej predajne v Hřensku otvára Hudy spolu so svojimi kamarátmi zo skál či horolezeckých expedícií ďalšie HUDY predajne po celej Českej republike a Slovensku. Väčšina ľudí, ktorí pracujú v HUDY, sú aktívni lezci či športovci s veľkými skúsenosťami v obore. Vďaka tomu vzniká vo vnútri firmy silný duch, ktorý je jeho obrovskou hnacou silou.

Prvá predajňa HUDYsportu v Hřensku existuje na rovnakej adrese dodnes. Prvá predajňa HUDYsportu v Hřensku existuje na rovnakej adrese dodnes.

1991

HUDY výhradný distribútor značky La Sportiva v ČR

Talianska značka La Sportiva patrí medzi špičku vo výrobe lezeckých a trekingových topánok. Následne rozširuje tento výrobca sortiment aj o skialpovú výbavu, bežeckú obuv a športové oblečenie. História značky siaha do prvej polovice 20. storočia, kedy obuvník Narciso Delladio vyrába v údolí Val di Fiemme kožené topánky pre drevorubačov a poľnohospodárov.

La Sportiva hlavnou značkou veľtrhu Sport Prague na začiatku 90. rokov. La Sportiva hlavnou značkou veľtrhu Sport Prague na začiatku 90. rokov.

1994

Založenie spoločnosti Rock Empire

Firma sa zamerala na výrobu lezeckých úväzkov a značka ROCK EMPIRE® sa stala synonymom prvotriedneho horolezeckého vybavenia a vybavenia pre práce vo výškach. Produkty Rock Empire sa teraz predávajú vo viac ako 40 krajinách.

ROCK EMPIRE®

1995

HUDY výhradný distribútor značky deuter v ČR

Spoločnosť deuter sa radí medzi najstarších výrobcov batohov. Širokú ponuku turistických, horolezeckých, cyklistických, mestských aj školských batohov dopĺňajú ľadvinky, cestovné tašky a mnoho ďalšieho vybavenia. História firmy siaha až do prelomu 19. a 20. storočia, kedy Hans Deuter vyrába poštové tašky a vrecia, ktoré dodáva bavorskej kráľovskej pošte.

Batohy Deuter celosvetovo predstavujú absolútnu špičku vo svojej kategórii. Batohy Deuter celosvetovo predstavujú absolútnu špičku vo svojej kategórii.

2000

Jindřich Hudeček vstupuje do spoločnosti Direct Alpine

Jindřich Hudeček vstupuje do spoločnosti Direct Alpine, renomovaného českého výrobcu horo/lezeckého oblečenia. Ide o strategické partnerstvo, ktoré znamená jednak rozvoj značky Direct Alpine v rámci obchodov HUDYsport a jednak možnosť ďalšieho rastu v zahraničí.

Foto: Pavel Rýva (Pajka), Kalymnos Foto: Pavel Rýva (Pajka), Kalymnos

2002

HUDY výhradný distribútor značky North Face v ČR

Legendárna americká značka The North Face ponúka široké spektrum produktov. Okrem tých voľnočasových, cestovateľských či športových aj napríklad kultovú sériu Summit Series. Príbeh značky začal už v roku 1966 v malom sanfranciskom obchodíku s lyžiarskym a outdoorovým vybavením.

Prezentácia značiek HUDY na jednom z outdoorových festivalov. Prezentácia značiek HUDY na jednom z outdoorových festivalov.

2003

HUDY výhradný distribútor značky Millet v ČR

Značka Millet je preslávená svojimi vysoko inovatívnymi výrobkami určenými aj do tých najextrémnejších podmienok. Oblečenie, športová obuv, batohy a horolezecké vybavenie Millet boli pri mnohých míľnikoch vo svetovom horolezectve. V Chamonixe sídli najznámejšia a najstaršia kancelária horských vodcov na svete The Chamonix Guides Company. A práve títo horskí vodcovia sa podieľajú na vývoji a testovaní produktov značky Millet.

Vybavenie Millet je excelentnou voľbou pre skialpinizmus, freeride, horolezectvo a ďalšie výkonnostné outdoorové disciplíny. Vybavenie Millet je excelentnou voľbou pre skialpinizmus, freeride, horolezectvo a ďalšie výkonnostné outdoorové disciplíny.

2004

Medzinárodná outdoorová sieť

Po vstupe do Európskej únie v roku 2004 sa z HUDY stáva medzinárodná outdoorová sieť. HUDY začína podnikať na Slovensku. Postupne sa otvárajú predajne v Bratislave, Poprade, Košiciach, Banskej Bystrici, Žiline, Nitre, Liptovskom Mikuláši a Martine.

Medzinárodná outdoorová sieť

2009

E-shop HUDY

HUDY vstupuje do dynamického sveta e-commerce. Virtuálna outdoorová predajňa si okamžite získala u zákazníkov veľkú obľubu, o čom svedčia opakované úspechy v súťažiach Shop roka, Web TOP 100 aj výnimočné hodnotenie spokojnosti zákazníkov na porovnávači Heureka.

Na e-shope nájdete tiež HUDY poradňu, ktorá každoročne zodpovie tisíce otázok. Na e-shope nájdete tiež HUDY poradňu, ktorá každoročne zodpovie tisíce otázok.

2012

Veľkoobchod

HUDYsport sa začal zaoberať distribúciou výrobkov rady svetových značiek outdoorového vybavenia do Českej republiky a na Slovensko, má však aj širokú sieť zákazníkov záchranných a bezpečnostných zložiek štátnej správy – horská služba, polícia, zdravotnícka záchranná služba, armáda, hasičský záchranný zbor.

Veľkoobchod nadväzuje vzťahy najmä so špecializovanými obchodmi, lezeckými stenami a rescue zložkami. Veľkoobchod nadväzuje vzťahy najmä so špecializovanými obchodmi, lezeckými stenami a rescue zložkami.

2013

HUDY výhradný distribútor značky Mammut

Značka Mammut je moderná outdoorová značka s bohatou históriou. Mnohoročné znalosti a skúsenosti s výrobou horolezeckého vybavenia, outdoorového oblečenia, spacákov a topánok sú synonymom kvality „made in Switzerland“. História firmy siaha až do roku 1862, kedy Kaspar Tanner zakladá vo švajčiarskom Dintikonu manufaktúru na výrobu dnes už legendárnych lán.

Ambasádorom značky Mammut je tiež elitný český horolezec Mára Holeček. Ambasádorom značky Mammut je tiež elitný český horolezec Mára Holeček.

2013

Lezecké steny HUDY sport

Kam si ísť v zime spoločne zaliezť, to bola otázka na samom prvopočiatku. Odpoveďou sa potom stalo postavenie lezeckej haly pre širokú verejnosť v Ústí nad Labem. Nasleduje HUDY lezecké centrum v Brne a Prahe. Lezecké steny poskytujú priestor pre rekreačných lezcov aj pre poriadny tréning. Lezecké centrá ponúkajú okrem značených ciest rôznych obtiažností tiež moderné zázemie, požičovňu lezeckého vybavenia a lezecké kurzy pre jednotlivcov i skupiny.

Lezecké steny poskytujú skvelé tréningové zázemie pre deti, začiatočníkov aj profesionálnych lezcov. Lezecké steny poskytujú skvelé tréningové zázemie pre deti, začiatočníkov aj profesionálnych lezcov.

2016

HUDY oslavuje 25 rokov

Jedinečný príbeh, ktorý začal založením malej predajne s outdoorovým vybavením v Českom Švajčiarsku, pokračuje v podobe najväčšej siete outdoorových predajní v Česku a Slovensku.

Každoročné stretnutie zamestnancov HUDY, v tomto prípade na Snežke. Každoročné stretnutie zamestnancov HUDY, v tomto prípade na Snežke.

2016

HUDY sa stáva predajcom značky Fjällräven

Škandinávsky dizajn overený severskou prírodou. Oblečenie, batohy a vybavenie Fjällräven je premyslené do tých najmenších detailov tak, aby obstálo aj v tých najdrsnejších severských podmienkach.

Severským klimatom preverená značka v škandinávskom dizajne. Severským klimatom preverená značka v škandinávskom dizajne.

2017

Najväčšia sieť outdoorových predajní v Českej a Slovenskej republike

38 maloobchodných predajní na území oboch republík, ktorých väčšia časť je prevádzkovaná na základe franchisingovej zmluvy. Chceme prevádzkovať také obchody, do ktorých by sme išli my sami nakupovať.

Najväčšia sieť outdoorových predajní v Českej a Slovenskej republike

2018

INOVÁCIE A DIRECT ALPINE

Plnohodnotnou súčasťou skupiny sa stáva rešpektovaný český výrobca outdoorového oblečenia spoločnosť Direct Alpine. HUDY prechádza veľkou zmenou v oblasti logistiky a prichádza s radom noviniek v oblasti marketingu: nový vizuálny štýl, nový formát katalógu, úplne nový e-shop.

Jindřich Hudeček patrí k veľkým fanúšikom značky Direct Alpine, ktorú si každoročne berie na svoje prvotriedne výstupy v Patagónii. Jindřich Hudeček patrí k veľkým fanúšikom značky Direct Alpine, ktorú si každoročne berie na svoje prvotriedne výstupy v Patagónii.

2020

30 ROKOV HUDY SPORTU A ZLATÉ CEPÍNY

K 30. výročiu HUDYsportu ambasádor Marek Holeček získal v poradí už druhý Zlatý cepín za prvovýstup na sedemtisícový Chamlang. Jeho parťákom na technicky veľmi obtiažnej ceste bol Zdeněk Hák. Toto prestížne ocenenie je možné bez zveličenia považovať za zlatú olympijskú medailu v disciplíne vysokohorského horolezectva. Prvý Zlatý cepín si - rovnako s Hákom - zaslúžili za náročnú prvovýstupovú líniu na osemtisícový Gašerbrum I. v roku 2017.

30 ROKOV HUDY SPORTU A ZLATÉ CEPÍNY

2020

PODPORUJEME OUTDOOROVÉ FILMY

HUDY je už niekoľko rokov generálnym partnerom profesionálnych outdoorových dokumentov, ktoré zbierajú ocenenia na filmových festivaloch. Po The Elements (2016), Čriepky zo života horolezca – spomienka na Míru Šmída (2018), Pre vrchol na koniec sveta- Antarktída 2018 a Naked Mountain (2019) je to snímok BOYS 1970: filmový dialóg minulosti a prítomnosti, zachytáva zápolenie českých horolezcov v peruánskych veľhorách na pozadí tragédie pod Huascaránom roku 1970 a moderného prvovýstupu na Huandoy.

PODPORUJEME OUTDOOROVÉ FILMY