Servisný materiál

Po návrate z lyžovačky do vyhriatej horskej chaty ste zrelí akurát tak na odpočinok pri krbe? Nájdite v sebe ešte zvyšok energie a venujte svojim lyžiam náležitú starostlivosť. Dosucha ich utrite a navoskujte, aby ste ich pripravili na nasledujúci deň. A keď vám horská dovolenka skončí, nezabudnite nabrúsiť hrany a opraviť skĺznicu. Aj tí najopatrnejší jazdci si totiž domov privezú spomienku v podobe drobných rýh.

Servisný materiál– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 20 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Starostlivosť o skĺznicu bežiek a lyží 

Ak budete skĺznici svojich lyží venovať náležitú starostlivosť, spoznáte to. Na správne navoskované lyže sa nelepí sneh, takže idú rýchlejšie, ale zároveň sú oveľa lepšie ovládateľné. Základné ošetrenie skĺznice pritom zvládnete sami doma, stačiť vám bude voskovacia žehlička, škrabka, kefa a samozrejme stúpací alebo zjazdový vosk, prípadne univerzálny vosk Swix. Nezabudnite, že po návrate je potrebné stiahnuť zvyšky vosku kovovou škrabkou a skĺznicu vyčistiť metódou zažehľovania. 

Bezpečný pohyb na zjazdovke

Rovnako ako správna starostlivosť o skĺznicu lyží prispieva k bezpečnej jazde, dôležitú úlohu hrá tiež kvalitné vybavenie. Najmä ak sa rady vydávate za hranice upravených zjazdoviek, nezabudnite, že k bezpečnému pohybu na lyžiach a na snowboarde neodmysliteľne patrí prilba, ktorá by mala tvoriť funkčný komplet s lyžiarskymi okuliarmi. Aj pomerne často podceňované lyžiarske palice môžu výrazne zvýšiť vašu bezpečnosť na svahu - poskytujú vám oporu pri stúpaní do svahu aj následnom zjazde hlbokým prašanom.