Splitboardy

Vôbec prvý splitboard vznikol v garáži, pod rukami dvoch kamarátov, ktorí pozdĺžne rozpolili snowboard aj viazanie a zostrojili primitívne uchytenie oboch polovíc dosky. Od tých čias sa všeličo zmenilo, túžba snowboardistov po jazde vo voľnom teréne však zostala rovnaká. Pridajte sa k nim aj vy a objavte slobodu, ktorú so sebou prináša splitboarding.

Splitboardy– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 20 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Čo je splitboarding

Splitboarding je moderná obdoba skialpinizmu spájajúca v sebe slobodu a voľnosť, ktorú prináša pohyb na skialpových lyžiach, s pôžitkom z jazdy na snowboarde. Splitboard je v podstate špeciálny snowboard, ktorý je možné pred stúpaním do zasneženého svahu rozdeliť na dve skialpové lyže. Pred zjazdom lyže opäť spojíte a natočíte viazanie do polohy pre jazdu v hlbokom snehu. Ešte nemáte svoj splitboard? Prezrite si obľúbené splitboardy značky Nitro, ktoré patria k úplnej špičke. 

Výbava na splitboarding

Pokiaľ vás láka freeride alebo teda jazda voľným terénom, budete potrebovať nielen splitboard, ale aj príslušenstvo k splitboardom – konkrétne viazanie na splitboard, topánky a teleskopické palice. Vo vašej výbave by ďalej nemali chýbať stúpacie pásy na splitboard, ktoré sa pripevňujú na skĺznicu a slúžia na priľnutie rozloženého splitboardu k snehu. Kvôli bezpečnosti sa odporúča pribaliť si do batohu aj základnú lavínovú výbavu, ktorú tvorí lavínový vyhľadávač (čiže pípak), sonda a lopata.