Šitá slučka od firmy Rock Empire určená na fixovanie ideálnej pozície pri istení alebo pri technickom lezení a pod. Naväzovacie oko je ušité s prekrútom tak, aby pri spojení s úväzkom pomocou líščieho uzla nedochádzalo k pretáčaniu popruhu.

Parametre Daisy Chain Dyneema 13 mm - 110 cm

Značka: Rock Empire
Šírka popruhu (mm): 13
Materiál popruhu: Dyneema
Rozsah dľžok: 110, 140 cm
Produktové číslo:00017888
EAN:8595570110355

Hodnotenie zákazníkov

92% 46×

Usporiadať hodnotenia od: Najnovšie Podľa počtu hviezdičiek

Zdeněk, Chrudim,

100%

David, Svijany,

80%

Tomáš, Žďár nad Sázavou,

80%

Jakub, Vinosady,

100%

David, Ostrava,

80%

Pridajte vaše hodnotenie

Produkty môžu hodnotiť len prihlásený užívatelia, prosím prihláste sa.

Najčastejšie otázky

Roman,

Dobrý den chci se vás zeptat když uvážu tuto smyčku lyšákem na sedák a karabinu dám na konec smyčky má smyčka nosnost 22 KN a na ostatní oka má nosnost 3 KN ? moc děkují za odpověd


HUDY,
Expert Hudy

Dobrý den,

je to tak jak píšete, sešitá smyčka má v celé své délce nosnost 22kN, ale když karabinu zacvaknete do oka, tak švy mezi jednotlivými oky mají garantovanou nosnost 3kN. Ale když by všechny švy povolily, tak vám zůstane sešitá smyčka s nosností 22kN. Nesmíte ale karabinu cvaknout přes dvě sousední oka, pak je nosnost právě ty 3kN (vypáře se šev mezi oky a karabina není již cvaklá nikde).

S pozdravem Michal Burda

Petr,

Dobrý den, nosnost celého D.Ch respektive jeho dvou konců je 22kN, ale jak je to s nosností jednotlivých ok, které se používají právě při zkrácení.


HUDY,
Expert Hudy

Dobrý den,

nosnost pro jednotlivé oko je 3kN tj.300 kg.

S pozdravem Michal Burda

jarda,

dobry den, zajímalo by mne zda je to vhodné i na ferratu k odsednutí a odpočinku. Líbí se mi ta variabilita délky, nebot jsem ted potkal na ferrate kolegu, co mel kvuli tomu smycky dve a 4 karabiny. A dále jakou karabinu k tomu jeste doporucujete, mam k dispozici https://www.hudy.cz/karabiny/rock-empire-hms-magnum-screw,33345.html tu bych mel na sedaku a na lano by stacila nejaka s tim dratkem nebo musi mit ten zamek? děkuji


HUDY,
Expert Hudy

Dobrý den,

smyčku lze použít i pro odsedávání na farratě. Na sedák se smyčka připevní liščí smyčkou a karabinu potřebujete jen na odsednutí, tak bych klidně doporučil zmiňovanou RE Magnum screw. Na ferratě není karabina se zámkem nutná, jste stále jištěn na dvou karabinách ze setu, ale karabina se zámkem se někdy může hodit.
Jen pozor na to, že nikdy nesmíte na smyčce mít secvaklá dvě oka, při poškození švu mezi oky by mohlo dojít k uvolnění karabiny a pádu (viz. návod k daisy chainu). pokud je karabina pouze v jednom oku, tak je vše OK.

S pozdravem Michal Burda

Spýtajte sa

Na Vašu otázku odpovieme v čo najkratšom čase, zvyčajne do nasledujúceho pracovného dňa. Tieto stránky sú chránené pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.

Rock Empire

Česká značka Rock Empire je dieťaťom skupiny lezcov z Labského údolia, ktorí sa vo svojej dobe rozhodli zatočiť s nedostupnosťou kvalitného vybavenia a vrhli sa na jeho výrobu. Prvotné nadšenie nijako nepoľavilo ani po takmer 30 rokoch, a tak v ponuke spoločnosti nájdete špičkové vybavenie pre horolezectvo ale aj prácu vo výškach.

Zobraziť viac o značke

Podobné produkty