_BIG_BRAND_LOGO Mammut

Mammut

www.mammut.ch

 

Švajčiarska firma Mammut Sports Group AG je dnes na medzinárodnej scéne jednou z nejznámejších firem v odbore výrobkov pre Outdoor. Základný kameň tomuto úspechu položil pred 150 rokmi mladý výrobca lan z Lenzburgu. Mammut sa čoskoro etabloval ako legendárny výrobca lán, horolezeckého vybavenia a outdorového oblečenia.

 

Nové výrobné postupy, inovatívny vývoj a produkty jedinečnej kvality, to boli dôvody, ktoré Arova-Lenzburg AG preslávili na medzinárodnej lezeckej scéne. Veľký počet horolezcov začal produkty s názvom Mammut vyhľadávať. Ich outdoorové výrobky bundy, nohavice, horolezecké úväzky, laná, ističe, spacáky ich sprevázdali na extrémnych akcíách  v skalách aj v horách. Tak padlo rozhodnutie väčšej koncentrácie na značku a tým sa aj oddeliť od doterajších dodávateľov materiálu. 

 

 

Meno Mammut se objavilo v r. 1955, ako meno športového lana MAMMUT - Everest, ktoré sa rýchlo etablovalo ako hlavná položka obratu (lano silné ak mamut!). Dňa 1. januára 1984 došlo k premenovaniu Arova Lenzburg AG na Arova-Mammut AG. Došlo tak k preneseniu názvu produktov na názov firmy.


V roku 1990 uviedol Mammut na trh poprvýkrát sériu „Mammut Extreme", ktorá sa vďaka svojmu jedinečnému spracovaniu, použitým materiálom a farebnou kombináciou modrá/oranžová zaslúžila o ďaľší vzrast záujmu o značku. Od roku 2001 patrí k Mammutu aj nórsky špecialista na spacáky, firma Ajungilak. V rámci ďalšej expanzie berie Mammut AG k 1. máju 2003 pod svoje krídla jednoho z najznámejších výrobcov voskov na lyže a ošetrovacích prostriedkov, firmu TOKO a neskôr nasleduje ďaľšia švajčiarska značka RAICHLE – švajčiarska obuv s príslovečnou kvalitou.

 

 Získajte ZDARMA 2 lístky na trať Bernina Express


 

 

Kategórie HUDY eShopu, v ktorých nájdete produkty tejto značky: