Kategórie v ktorých značku nájdete

História značky HANWAG

História

HANs WAGner sa narodil v roku 1896 v Jetzendorfe v Bavorsku. Firmu založil v roku 1921 vo Virkierchene, malej obci ležiacej neďaleko Mníchova. S názvom si hlavu príliš nelámal a vložil do neho svoje vlastné iniciály. Jeho bratia Alfred a Lorenz sa tiež stali obuvníkmi a rovnako ako Hans si otvorili svoje vlastné továrne na topánky: Hochland a Lowa. Celá história Hanwagu sa točí okolo rodiny Wagnerových a nikdy neustávajúceho vývoja vo výrobe outdoorovej obuvi. Novodobá tvár firmy je dielom Seppa Wagnera, ktorý na jej čele stál takmer 40 rokov.

História História

Hlavné faktory výroby kvalitnej obuvi

Nadčasový design, spoľahlivosť, odolnosť, dlhá životnosť, tradícia, inovácia, udržateľnosť a mnoho ďalších…
Hanwag topánky na ťažkú turistiku do vysokohorského terénu sa vyrábajú s tradičnou bavorskou zručnosťou. Spájajú sa v nich dlhoročné skúsenosti, technická odbornosť a celá rada inovácií. Veľký dôraz Hanwag kladie na dokonale padnúci strih, odolnosť a použitie tých najkvalitnejších materiálov. Všetka treková aj turistická obuv sa stále šije v Európe. Až na dvojito prešívané modely sa všetky topánky vyrábajú komplexnou lepenou technológiou. Tá zaručuje, že môžu byť znovu prepodrážkované, čo výrazne predlžuje ich životnosť.

Hlavné faktory výroby kvalitnej obuvi Hlavné faktory výroby kvalitnej obuvi

Naša zodpovednosť

Dôležitú úlohu na poli udržateľnosti zohrala skutočnosť, že sa Hanwag stal súčasťou spoločnosti Fenix Outdoor Group. Firma sídli v Bavorských Alpách, ktoré chce zachovať aj pre ďalšie generácie. Práve to je dôvodom, prečo sa rozhodla využívať prírodné zdroje s rozumom, obmedziť dopravu na nutné minimum a pracovať s materiálmi šetrnými k životnému prostrediu.

Naša zodpovednosť Naša zodpovednosť