Lezecké cepíny

Postavte sa čelom k výzvam horských velikánov. S tým správnym vybavením vás prekonávanie ich nástrah a vlastných limitov bude baviť. Pri horských túrach, počas ktorých sa stretnete so strmými svahmi, zľadovatenými skalnými úsekmi a ľadovcovými pasážami, prichádzajú k slovu lezecké cepíny. Uľahčia vám pohyb v náročnom teréne a dodajú potrebný pocit istoty.

Lezecké cepíny– vyberte si z podkategorií

Lezecké cepíny– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Skladom na predajni Zobrazit popis parametru

Všetok tovar máme na sklade a odosielame ho ihneď k vám alebo si ho môžete osobne vyzdvihnúť na vybranej predajni.

Stavy skladových zásob aktualizujeme každých 5 minút.

Veľkosť

Cenové rozpätie

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

Lezecké cepíny– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 60 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Lezecký, alebo turistický cepín?

Lezecké cepíny obstoja pri tých najtvrdších horolezeckých disciplínach, ako je ľadolezenie, drytooling alebo mixové cesty. Oproti turistickým cepínom sú o niečo kratšie, ťažšie a viac zahnuté, takže ich ľahko zaseknete do ľadu či snehu. Platí, že čím výraznejšie zakrivenie, tým náročnejší terén zvládnete s cepínom prekonať. Nezabudnite, že horolezecké cepíny potrebujete vždy dva - jeden z páru pritom býva vybavený lopatkou na odsekávanie ľadu, zatiaľ čo druhý kladivkom na zatĺkanie skôb. 

Cepíny a mačky

K cepínom neodmysliteľne patria mačky (napríklad tie od značky Black Diamond), ktoré sa so svojimi hrotmi zahryznú do ľadu, snehu alebo do skalných škár a poskytnú vám potrebnú oporu. Turistické mačky využijete pri menej náročných ľadovcových prechodoch alebo na svahoch so sklonom do 40°, zatiaľ čo lezecké mačky vám prídu vhod pri zdolávaní strmých skalných previsov alebo na mixových cestách. Nezabudnite, že okrem mačiek a cepínov tvoria zimný lezecký hardware tiež laná, friendy alebo vklínence.