Lezecké mačky

Od roku 1938, kedy Heinrich Harrer zliezal severnú stenu Eigeru s klincami natlčenými v topánke, uplynulo už pekných pár rokov. Vzhľad lezeckých stúpacích želiez čiže mačiek od tej doby prešiel podstatnými zmenami, ich význam ale zostal rovnaký. Spoločne s cepínmi patria k základnej horolezeckej a v zime tiež k turistickej výbave, ktorá vám umožňuje nachádzať bezpečnú cestu aj tam, kde sa to spočiatku zdá nemožné.

Lezecké mačky– vyberte si z podkategorií

Lezecké mačky– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

Lezecké mačky– vyberte si z podkategorií

Produkty

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 60 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Kedy potrebujete lezecké mačky?

Chystáte sa na strmé alpské vrcholky alebo na naše slovenské mixové cesty? Súčasťou vašej výbavy by mali byť lezecké mačky s ostrými hrotmi, ktoré ako zobáky zaseknete do ľadu, snehu alebo do skalných škár. Aby vám poskytovali spoľahlivú oporu, upínajte ich na topánky s tvrdou podrážkou alebo skialpové skelety. Oproti tomu turistické mačky sa hodia pre chôdzu po ľadovcoch a snehových poliach do sklonu cca 40°. Tomu zodpovedá aj tvarovanie hrotov, ktoré sa ako zuby zakusujú do snehu.

Mačky alebo nesmeky?

Zatiaľ čo nesmeky zabránia pádu na namrznutom chodníku alebo pri nenáročnej horskej túre, mačky (napríklad tie od Black Diamond) prídu vhod v oveľa náročnejšom teréne. Okrem stúpacích želiez vám potrebnú oporu poskytnú tiež cepíny. Pri horských prechodoch ľadovcov a firnu si vystačíte s turistickým cepínom, naopak pri ľadolezení a s ním súvisiacom drytoolingu prichádza na rad kratší, ťažší a viac zahnutý lezecký cepín.