Black Diamond
Friend
CAMALOT Z4 OFFSET
Friendy Black Diamond
Skladom posledné kusy, 8.4.2026 u vás.
K odberu 7. 4. 2026 na 1 predajni
Vaša cena 99,90 €
Vystúpaj na Everest
a získaj 40 €
HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť
Rozširujúci set k novému radu friendov Black Diamond, ktorý k svojej úplnej spokojnosti vypilovali ambasádori Black Diamondu. Ich cieľom bolo vyvinúť friend, ktorý sa bude ľahko umiestňovať do špáry aj v ťažkej pozícii. Keďže je trendom preliezať po vlastnom istení stále ťažšie cesty, takáto pomôcka na istenie je úplnou nevyhnutnosťou nielen pre špičkových "trad" lezcov. Z4 sa dodáva v 5 rôznych veľkostiach. Hlava friendu sa vždy skladá z dvoch párov vačiek rozdielnych veľkostí. Offsety preto umožňujú spoľahlivé založenie aj do škár, ktoré menia smerom do hĺbky svoju šírku.
V čom je Z4 Offset unikátny:
- ťahadlo RigidFlex zostáva pevné v ruke, telo friendu sa pri zatiahnutí neohne a nekrúti. Friend tak možno umiestniť jedným presným pohybom na svoje miesto.
- väčšie veľkosti majú dvojito zakrútený kábel. Stonka friendu sa tak ohýba rovnomerne.
- hlava má úzky profil. Friend tak možno zasunúť aj do plytších špár.
- povrch vačku je upravený pieskovaním. To zvyšuje trenie segmentov o skalný povrch. Friend tak istejšie sedí vo svojej pozícii a je menej náchylný k vyzvoneniu zo špáry.
- spúšťacie drôty jednotlivých vačkov majú nezávislé plávajúce uloženie. Camalot sa neohýba, keď je pod napätím, ale akonáhle je umiestnený, umožňuje pohyb stonky, čím je zaistené stabilné umiestnenie hlavy v špáre.
- rozdielna veľkosť protiľahlých vačkov na hlave camalotu.
- jednotlivé veľkosti sú odlíšené farebným kódom.
Najčastejšie otázky
Potrebujete poradiť?
Naši experti sú tu pre vás
Parametre CAMALOT Z4 OFFSET - #0,1 - #0,2
| Materiál: | Hliník, oceľ, plast |
|---|---|
| Nosnosť (kN): | 5 |
| Šírka popruhu (mm): | 12 |
| Rozsah veľkostí: | 0.1-0.75 |
| Rozpätie min/max (mm): | 10,4-16,3 |
| Norma: | EN 12276 |
| Hmotnosť (g): | 45 |
| Značka: | Black Diamond |
| Produktové číslo: | 99997532 |
| EAN: | 793661447153 |
Na stiahnutie
| M13581_ | pdf, 6.8 MB |
|---|---|
| Declaration of Conformity_ | pdf, 360.2 kB |
Recenzie CAMALOT Z4 OFFSET Hodnotenie tohto produktu vykonávajú len registrovaní a prihlásení používatelia na základe nákupu produktu v našom e-shope alebo v kamennej predajni.
Usporiadať hodnotenia od: Najnovšie Podľa počtu hviezdičiek
Cena v případě registrace je cenou na trhu, přesto HUDY je HUDY
výborné vlastnosti ve všech pozicích
Najčastejšie otázky
K tomuto produktu zatiaĺ nikto otázku nepridal, buďte prví!
Na Vašu otázku odpovieme v čo najkratšom čase, zvyčajne do nasledujúceho pracovného dňa.
Spýtajte sa
Či už ste milovníkom horských prechodov, ľadolezenia alebo skialpinizmu, vďaka špičkovému vybaveniu značky Black Diamond si z hôr priveziete nezabudnuteľné zážitky. Americkú značku tvorí tím nadšených športovcov, ktorý čerpá z vlastných skúseností zo zasnežených hôr a skál. Tím, ktorý by za svoje výrobky dal ruku do ohňa. Väčšiu záruku kvality vám už nikto neponúkne.
Podobné produkty
Camalot Ultralight (BD262164)
Black Diamond
Firma Black Diamond prichádza na trh s novinkou Camalot™ Ultralight. Znížená váha o 25 % oproti modelu Camalot™.
od 105,00 € Prejsť na detail
C4 CAM SET 0.75-2
Black Diamond
Malá sada troch friendov Black Diamond Camalot C4. Set obsahuje stredné veľkosti od čísla 0,75 po číslo 2. Camaloty sú absolútnou klasikou medzi friendami už viac ako 35 rokov.
249,00 € Prejsť na detail
Climbing cam Comet
Rock Empire
Vklínence vhodné na použitie pri alpskom a voľnom lezení.
od 54,90 € Prejsť na detail
Ball Nut 4
Camp
Ani vklínenec, ani friend. Ball Nut príde vhod tam, kde zlyhávajú obe spomínané pomôcky.
59,90 € Prejsť na detail
5.0
100%
Hodnotili 2 užívatelia