Friendy

Akonáhle nemáte pevnú pôdu pod nohami, stačí jediný neopatrný pohyb a život sa vám premietne pred očami. V prostredí horských velikánov sa preto nezaobídete bez lezeckej výbavy, na ktorú sa môžete plne spoľahnúť a ktorá vám v kritický moment dokáže zachrániť holý život. Vašimi najlepšími priateľmi sa tak okrem iného stanú friendy - kotviace a istiace pomôcky, ktoré vám zaistia bezpečnú cestu až na vrchol.

Friendy– vyberte si z podkategorií

Friendy– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Friendy– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 60 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Ako vybrať tie správne kotviace pomôcky?

Horolezecké friendy sú neodmysliteľnou kotviacou a istiacou pomôckou pre vytvorenie postupového istenia na skalách a v horách. Vkladajú sa do škár, kde nahrádzajú zatlčené skoby, zavŕtané nity a vlepené borháky. Zakladanie friendov je zároveň oveľa jednoduchšie a rýchlejšie ako zakladanie vklínencov – jednoducho stlačíte ovládaciu páčku, ktorá zatiahne vačky, a vložíte friend do škáry. Po uvoľnení páčky sa vačky v škáre roztiahnu a istenie je na mieste. Nezdrží vás ani opätovné vyberanie friendov. 

Ako vyzerá základné vybavenie na lezenie?

Nezáleží na tom, či zdolávate lezeckú stenu, alebo sa chystáte do terénu. Tak či tak budete potrebovať kvalitné lezecké vybavenie, ktoré vám zaistí bezpečnú cestu až na vrchol. Bez čoho sa teda na začiatok nezaobídete? Základom výbavy je dynamické lano, sedací úväz s jednou prackou v páse a istiace pomôcky – kýbliky, osmy a háčiky. Chýbať by vám nemali horolezecké karabíny a kombinované či drôtové expresky. Nakoniec už stačí len zobrať lezecký batoh, obuť lezky a vyraziť za dobrodružstvom.