Blokanty a šplhadlá

Pri zdolávaní strmých skalných stien, čelíte mnohým prekážkam, ktoré vás nútia ísť až za hranice svojich možností. S tým správnym vybavením vás ale prekonávanie vlastných limitov bude baviť. Vybavte sa preto lezeckými blokantmi, ktoré sa používajú na samoistenie v ťažkom teréne alebo pre hladký a rýchly výstup na fixnom lane. Cesta na vrchol sa tak stane zase o niečo bezpečnejšia.

Blokanty a šplhadlá– vyberte si z podkategorií

Blokanty a šplhadlá– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Skladom na predajni Zobrazit popis parametru

Všetok tovar máme na sklade a odosielame ho ihneď k vám alebo si ho môžete osobne vyzdvihnúť na vybranej predajni.

Stavy skladových zásob aktualizujeme každých 5 minút.

Farba

Veľkosť

Cenové rozpätie

Priemer lana (mm)

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

Blokanty a šplhadlá– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 60 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Ako vybrať tie správne lezecké šplhadlá

Horolezecké šplhadlá (alebo tiež lanové svorky či lezecké blokanty) sa používajú na samoistenie v ťažkom teréne alebo pre hladký a rýchly výstup na fixnom lane. K tomu spravidla slúžia tzv. jumary, hrudné blokanty a nožné blokanty, ku ktorých ovládaniu vám stačí len jedna ruka, čo výrazne uľahčuje prekonávanie kotviacich bodov fixného lana. Jednoduché brzdy typu osma alebo kýblik je taktiež možné využiť pre zlaňovanie, spúšťanie bremien a materiálu alebo pre jeho zachytávanie (napr. pri rúbaní stromov). 

Vybavenie na lezenie

Kvalitné lezecké vybavenie vám v kritický moment dokáže zachrániť život. Preto než vyrazíte do hôr, zožeňte si dynamické lano, ktoré dokáže zabrzdiť prípadný pád, a sedací úväz Petzl. Nutnosťou je tiež istítko, lezecké karabíny, ktoré spájajú postupové istenia s lanom, a kombinované či drôtové expresky. Pri akomkoľvek náročnom výstupe v horách by vám potom na sedáku nemala chýbať kladka, ktorú možno použiť pri núdzovom výstupe po lane, pri budovaní kladkostrojov alebo pri záchrane z trhliny.