Průvodce horskou a cestovní medicínou

Sprievodca Lezecký průvodce

94%

  • Zľava 8 %

9,30 €
8,60 €

Vaša zľava 0,70 € (8 %)

Sprievodca horskou a cestovnou medicínou je malá a skladná knižka, ktorá obsahuje prehľad najčastejších zdravotných problémov spojených s pobytom v horách i iných odľahlých oblastiach.

 

Je určená pre zdravotníkov, lekárov, horských vodcov alebo iných členov expedícií zaisťujúcich zdravotnú pomoc pre výpravu.

 

Knižka najskôr predstavuje charakteristiku nehostinných končín a s nimi spojené ochorenia a úrazy. Ďalej v nej nájdete návod na zostavenie lekárničky – ako pre lekárov, tak pre nelekárov.

 

V ďalších kapitolách sú opísané rôzne ochorenia a úrazy s návodmi prvej pomoci i pokročilej lekárskej opatery a sú doplnené doporučením, kedy je možné vo výprave pokračovať a kedy je nutná urgentná evakuácia a repatriácia postihnutého. Odborné lekárske postupy sú označené v červených rámikoch. Choroby a úrazy sú zoradené nielen podľa pôvodu, ale i podľa prejavov „od hlavy k pätám“.

 

Autor knihy je lekár a horský vodca pôsobiaci v Chamonix v Francúzsku. Má mnohoročné skúsenosti s horskou záchranou a expedičnou medicínou, je zakladateľom Inštitútu vzdelávania a výskumu v horskej medicíne v Chamonix (Ifremmont) a táto knižka je jednou z jeho publikácií na tému horskej medicíny.

Parametre Průvodce horskou a cestovní medicínou

Značka: Lezecký průvodce
Autor: Emmanuel Cauchy
Produktové číslo:00019847
EAN:9788026047629

Hodnotenie zákazníkov

94% 40×

Usporiadať hodnotenia od: Najnovšie Podľa počtu hviezdičiek

Tomáš, Ostrov,

100%

Pavel, Rousínov,

100%

Tereza, Pardubice,

80%

Ivan, Banská Bystrica,

100%

Tomáš, Praha ,

80%

  • + maly prakticky pruvodce, kde je vse potrebne
  • - neni to jen pro laiky a amatery, rada zakroku je jen pro lekare, stejne jako podavane leky na predpis

Pridajte vaše hodnotenie

Produkty môžu hodnotiť len prihlásený užívatelia, prosím prihláste sa.

Najčastejšie otázky

David Machálek,

Dobrý den,

je kniha dostupná i v kamenných prodejnách (konkrétně v Ostravě), nebo jen v e-shopu?
Děkuji.

David Machálek


Michla Burda,
Expert Hudy

Dobrý den,

tato knížka se v těchto dnech rozesílá na všechny naše prodejny, takže by během tohoto týdne měla být dostupná ve všech našich prodejnách, tedy i v Ostravě. V Porubě již je.

S pozdravem Michal Burda

Spýtajte sa

Na Vašu otázku odpovieme v čo najkratšom čase, zvyčajne do nasledujúceho pracovného dňa. Tieto stránky sú chránené pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.

Lezecký průvodce