Bivakovacie vaky

Kempy sú letná klasika, ale ak vás láka väčšie dobrodružstvo, vydajte sa do prírody a vyskúšajte spanie pod širákom. V bivakovacom vreci si usteliete prakticky kdekoľvek, a to bez zbytočných obáv o svoj komfort a svoje zdravie. Akonáhle prvýkrát zažijete, aké to je zaspávať na čerstvom vzduchu, s pohľadom na hviezdne nebo a ráno sa nechať zobudiť východom slnka, nebudete chcieť inak.

Bivakovacie vaky– vyberte si z podkategorií

Bivakovacie vaky– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

Bivakovacie vaky– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 20 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Bivakovacie vaky– vyberte si z podkategorií

K čomu slúži bivakovací vak?

Bivakovací vak, vrece alebo tiež žďárák je akýsi núdzový prístrešok, ktorý vás dokáže ochrániť pred snehom, dažďom, rannou rosou a vetrom. Bivak v prírode využijú najmä turisti, ktorí chcú cestovať naľahko, a cyklisti prechádzajúci z jedného miesta na druhé. Bivaky Sir Joseph poskytujú porovnateľný tepelný komfort ako stan, sú ale výrazne ľahšie (vážia 0,25-0,5 kg) a skladnejšie. Niektoré vaky na bivakovanie sa vám v zloženom stave pohodlne zmestia do vrecka, čo sa o stane povedať skutočne nedá. 

Ako vybrať ten správny bivak?

Kvalitné bivakovacie vrece disponuje nepremokavou a vodoodpudivou úpravou, zároveň je však priedušné, takže počas noci priebežne odvádza vlhkosť a pot. V každom prípade musí byť dostatočne široké (min. 80 cm), aby sa do neho vošiel spacák a karimatka, prípadne ďalšie veci, ako je batoh a oblečenie. Dôležité sú tiež pútka, vďaka ktorým bivak pripevníte (podobne ako stan) k zemi, takže s ním v spánku nebudete cestovať. Hodiť sa vám bude tiež kapucňa a zipsy po celej dĺžke vaku pre lepšiu ventiláciu.