Háčiky

Pri náročných výstupoch na horské hrebene visí váš život často doslova na vlásku. A niekedy je to len jeden malý horolezecký háčik, ktorý vás delí od nebezpečného pádu do priepasti. Majte preto neustále na pamäti, že do kvalitných istiacich pomôcok sa oplatí investovať – práve ony sú často tým jediným, čo stojí medzi vami a zdanlivo nedosiahnuteľným vrcholom.

Háčiky– vyberte si z podkategorií

Háčiky– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Skladom na predajni Zobrazit popis parametru

Všetok tovar máme na sklade a odosielame ho ihneď k vám alebo si ho môžete osobne vyzdvihnúť na vybranej predajni.

Stavy skladových zásob aktualizujeme každých 5 minút.

Cenové rozpätie

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

Háčiky– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 60 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Základné horolezecké vybavenie

Lezecké vybavenie je alfou a omegou bezpečného výstupu na vrchol. Či už vás láka športové lezenie, alebo horolezectvo, budete potrebovať dynamické lano, sedací úväz, karabíny a istiace pomôcky. Tých existuje celý rad, na začiatok si však vystačíte s univerzálnym kýblikom alebo poloautomatickým istítkom. V prípade, že vás to ťahá skôr k horolezectvu, pridajte do svojej výbavy ešte cepíny a mačky, prípadne skrutky do ľadu. Nakoniec už stačí len zobrať prilbu, obuť lezečky a vyraziť za novými zážitkami.

Ako vybrať tie správne istiace pomôcky

Na vytvorenie vlastného štandu, istiaceho stanovišťa alebo len postupového bodu budete potrebovať kotviace a istiace pomôcky. Využitie nájdu najmä friendy, vklínence, nity, skoby a horolezecké háčiky na zavesenie na lištách. Lezecké háčiky, to sú nevyhnutné pomôcky na lezenie vo veľkých hladkých stenách. Zoženiete ich v niekoľkých rôznych variantoch – napríklad v podobe univerzálneho háčika s troma rôznymi hrotmi a extra širokou základňou pre väčšiu stabilitu alebo v kombinácii so zošitou slučkou.