Horolezecké nity

Pri náročných výstupoch na horské hrebene visí váš život často doslova na vlásku. A niekedy je to iba jeden malý horolezecký nit, ktorý rozhodne o tom, či nakoniec budete stáť na vysnívanom vrchole. Hlavne v horách alebo na viacdĺžkach sa dokonca môže stať, že vám náhradný nit zachráni život alebo minimálne pomôže ďalej na ceste nahor.

Horolezecké nity– vyberte si z podkategorií

Horolezecké nity– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Skladom na predajni Zobrazit popis parametru

Všetok tovar máme na sklade a odosielame ho ihneď k vám alebo si ho môžete osobne vyzdvihnúť na vybranej predajni.

Stavy skladových zásob aktualizujeme každých 5 minút.

Farba

Cenové rozpätie

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

Horolezecké nity– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 60 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Základné horolezecké vybavenie

Lezecké vybavenie je alfou a omegou bezpečného výstupu na vrchol. Či už vás láka športové lezenie alebo horolezectvo, budete potrebovať dynamické lano, sedací úväz, karabíny a istiace pomôcky. Tých existuje celý rad, pre začiatok si však vystačíte s univerzálnym kýblikom alebo poloautomatickým istítkom. V prípade, že vás láka skôr horolezectvo, pridajte do svojej výbavy ešte cepíny a mačky, prípadne skrutky do ľadu. Nakoniec už stačí len zobrať prilbu, obuť lezečky a vyraziť za novými zážitkami.

Ako vybrať tie správne istiace pomôcky

Na vytvorenie vlastného štandu, istiaceho stanovišťa alebo len postupového bodu budete potrebovať vhodné kotviace a istiace pomôcky – konkrétne friendy, vklínence, háčiky a skoby. Využitie nájdu aj lezecké nity do skaly, plakety, zlaňovacie reťaze a borháky. Jedná sa o lezecké vybavenie, s pomocou ktorého zvládnete vytvoriť pevný kotviaci bod, ktorý môže byť buď permanentný, alebo rozoberateľný. V praxi teda slúžia jednak na založenie postupového istenia, alebo na vytvorenie zlaňovacieho stanoviska.