Horolezecké skoby

V prostredí horských velikánov ste odkázaní sami na seba, svoje skúsenosti a na svoje lezecké vybavenie. Vaším parťákom sa stanú najmä lezecké skoby a ďalšie istiace pomôcky, na ktoré sa môžete spoľahnúť, či už potrebujete vytvoriť vlastný štand, istiace stanovište alebo len postupový bod. Nielen, že vám uľahčia cestu nahor, ale v kritický moment vám dokonca môžu zachrániť aj holý život.

Horolezecké skoby– vyberte si z podkategorií

Horolezecké skoby– vyberte si z podkategorií

Filtrovať

Skladom na predajni Zobrazit popis parametru

Všetok tovar máme na sklade a odosielame ho ihneď k vám alebo si ho môžete osobne vyzdvihnúť na vybranej predajni.

Stavy skladových zásob aktualizujeme každých 5 minút.

Veľkosť

Štítky

Cenové rozpätie

Potvrdit výběr

Potrebujete poradiť?

Naši experti sú tu pre vás

chat

Opýtajte sa v online chate

Horolezecké skoby– vyberte si z podkategorií

HUDY – prémiové zážitky a vybavenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť

  • Doprava zadarmo pri nákupe nad 60 Eur
  • Všetok tovar máme skladom a odosielame ho ihneď k vám
  • Jednoduchá rezervácia tovaru na našich predajniach
  • 30 dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu

Najobľúbenejšie značky v kategórii

Ako vyzerá základné vybavenie na lezenie

Chystáte sa vymeniť umelú lezeckú stenu za skutočnú skalu a po prvýkrát tak svoje lezecké skúsenosti otestovať v teréne? Potom potrebujete vlastné lezecké vybavenie, na ktoré sa môžete bezpodmienečne spoľahnúť. Tvorí ho predovšetkým dynamické lano, sedací úväz, karabíny a istiace pomôcky. Tých existuje celý rad, na začiatok si však vystačíte s univerzálnym kýblikom alebo poloautomatickým istítkom. Nakoniec už stačí zobrať lezecký batoh, obuť lezečky a vyraziť za novými zážitkami.

Ako vybrať tie správne istiace pomôcky

Na vytvorenie postupového istenia na skalách a v horách budete potrebovať kotviace a istiace pomôcky. Konkrétne sa jedná o friendy, vklínence, nity, háčiky a horolezecké skoby do škár, ktoré oceníte v momente, keď potrebujete vytvoriť vlastný štand, istiace stanovište alebo len postupový bod. Lezecké skoby sa ďalej delia na tvrdé a mäkké. Zatiaľ čo tvrdé (oceľové) skoby majú dlhšiu životnosť a len tak sa neopotrebujú, mäkké skoby majú tú výhodu, že sa perfektne prispôsobia tvaru skalnej pukliny.