Vysokohorská turistika

Veľkolepé hory, rozdvojené štíty, pôsobivé ľadovce, azúrové jazera. Vysoko v kopcoch uvidíte to najkrajšie, čo príroda stvorila. Po celodennom výstupe sa človeku odkrývajú panorámy, z ktorých sa až tají dych.
 

Odporúčané vybavenie

Mačky, lano, cepín, kvalitné topánky a funkčné oblečenie.

Vystúpte až do oblakov

Kto raz navštívi Hoher Dachstein, ten si "túry po ľade" zamiluje. Nachystajte si výbavu na ľadovec. Prevýšenie skoro 2500 metrov a celodenný pochod s nocľahom na horskej chate sa vám odvďačí snáď najfascinujúcejším alpským výjavom - výhľadom na veľkolepé steny belasé ako sneh.

Dávajte si len tie najvyššie ciele. Len tak dôjdete ďalej, vyššie, zažijete viac než ostatní.

Divoký Kaukaz sa tiahne cez tisíc kilometrov od Čierneho ku Kaspickému moru. Prechody dolinami, ktoré objímajú horské štíty, majú jediný cieľ – výstup na Elbrus, obľúbený cieľ vysokohorských turistov. Mohutný velikán s výškou 5642 metrov sa ale nenechá len tak zdolať. Ak nepanuje dobré počasie, musíte čakať a čakať. A potom sa zrazu urobí pekne a vy viete, že práve teraz máte šancu vystúpiť na horu, ktorá fascinuje po stáročia.

Užitočné rady, tipy a návody

Ako vybrať turistický cepín a mačky

Pri horskej turistike, kde sa vyskytujú strmé snehové polia alebo ľadovcové pasáže, je cepín nenahraditeľným vybavením. Vyberte si správnu dĺžku.

Ako vybrať turistický cepín a mačky

Vybavte sa na VHT

Túžite sledovať východ slnka z Wildspitze, Grossvenedigeru alebo Mt. Blancu? Zistite, čo si zbaliť na výstup na alpské kopce.

Vybavte sa na VHT

naši zákazníci milujú

Súvisiace produkty

Články o Vysokohorská turistika

Ďalšie články