Ľahká turistika

Zbaliť si pár vecí a zmiznúť na noc, na dve do prírody. Tak si predstavujeme ľahkú turistiku. Túlať sa lesmi, horami, dolinami.
 

Odporúčané vybavenie

Teplé tričko, ľahká bunda, pláštenka, malá lekárnička, dostatok jedla a pitia, to je základ, vďaka ktorému vás na výlete nezaskočia rozmary počasia.
 

Keď ide o viac než dôjsť na vrchol

Ak veríte, že v živote nie je najdôležitejšie zakaždým dosiahnuť vrchol a ak viete, že aj pri krátkom výstupe môžete spoznať nádherné miesta, vyrazte si napríklad do Lago di Garda (Gardské jazero). Perla ľahkej talianskej turistiky je obľúbená najmä pre dych-berúce výhľady na jazero a blízkosť hôr. Ak vás láka viac škandinávska rozvážnosť než taliansky temperament, nasmerujte svoje kroky do Nórska. Okrem fjordov si užijete výlety po tradičných rybárskych dedinách. Pokoj na premýšľanie je tu zaručený.

Západ slnka na Spišských plesách je zážitok, na ktorý sa nezabúda.

Chcete sa cítiť ako doma a pritom si užiť vysoké hory? Vydajte sa do Tatier. Jedna z najkrajších trás vedie zo Starého Smokovca cez Hrebienok až na Téryho chatu, kde prespíte. Do Smokovca sa vrátite cez Veľkú Studenú dolinu. Za odmenu si zaslúžite posedieť v jednej z miestnych kolíb, kde naplánujete ďalší výlet. Aký bude, je len na vás.

Užitočné rady, tipy a návody

Čo so sebou na výlety

Prechod letných Tatier, jednodňové výlety v Alpách alebo víkendový horský trek od chaty k chate. Chodiť "naľahko" znamená mať na chrbte záťaž pod 10 kíl! A to vrátane vody. Inšpirujte sa naším zoznamom.

Čo so sebou na výlety

Články o Ľahká turistika

Ďalšie články