Ťažká turistika

Východ slnka, raňajky, príprava na cestu, celodenný pochod. Za odmenu dostanete nekonečné výhľady a pocit hrdosti, že sa môžete spoľahnúť sami na seba.
 

Odporúčané vybavenie

Na trekoch si niekoľko týždňov ponesiete celý domov na chrbte. Batoh, stan, spacák, karimatka, oblečenie, varič aj riad preto voľte starostlivo a pozerajte sa pri tom na váhu. Keď budete šliapať z kopca do kopca, tak vám každé deko, ktoré nemusíte niesť, uľaví.
 

Cestovanie je život

Svoju púť začnite zľahka, napríklad víkendovými prechodmi Podkarpatskou Rusou. Tento kus zeme vás očarí panenskou prírodou a spomienkami na prvú republiku. Pokiaľ chcete naozajstné dobrodružstvo, zamierte do Gruzínska. Kaukaz si vaše srdce získa drsnou krásou a svojráznymi obyvateľmi. Keď po niekoľkodňovom putovaní zostúpite zo štvortisícových vrcholov späť do civilizácie, miestní vás nenechajú odísť bez pohostenia výborným gruzínskym koňakom s chačapuri.

Vedeli ste, že Cordillera Blanca je s celkovým počtom 722 ľadovcov vôbec najviac zaľadneným pohorím tropickej časti sveta?

V Peru zistíte, čo sa vo vás skrýva. Prechody bielym pásom Cordillera Blanca patria k tým najnáročnejším a najkrajším na svete. Na túrach s výhľadom na šesťtisícové vrcholy ľadových štítov si siahnete na dno. A výsledok? Budete si pripadať silnejší ako kedykoľvek predtým.

Čo si zbaliť na trek

Chystáte sa na niekoľkodňovú horskú túru, ale neviete či máte všetko? Inšpirujte sa naším zoznamom.

Čo si zbaliť na trek Čo si zbaliť na trek

Články o Ťažká turistika

Ďalšie články