Drytooling

Pokojné horské ráno rušia len zvuky sústredenej prípravy. Z ničoho nič studený vzduch prereže hlasný výkrik - motivácia. Drytooling je len pre ostrieľaných borcov.

Odporúčané vybavenie

Drytooling, prípadne aj mixové lezenie, si od vás žiada mačky s monohrotom a cepíny s veľmi zahnutými robustnými hrotmi, ktoré dobre držia v previsnutom teréne. Pamätajte, že bez helmy a rukavíc nikdy ani na krok.

Risk ako zážitok

Ukážte športového ducha a odhodlanie. Semilská skala Krkavka patrí k najnáročnejším drytoolovým oblastiam u nás. Keď sa ľad roztopí, môžete si ju v letných mesiacoch vyskúšať pri športovom lezení. 

Dravosť, súťaživosť, ochota podstupovať tú najťažšiu cestu a riskovať. To všetko tvorí komplexný, neopakovateľný zážitok.

Dvadsaťmetrová cesta v štyridsaťpäť-percentnom previse, malé chyty a naviac ďaleko od seba, povrch skaly, ktorý je pomerne krehký a drobí sa. Zdolajte alpskú previsnutú stenu Fear and Loathing, ktorá je náročná na techniku a silu, a zaraďte sa medzi najlepších drytoolerov.

Užitočné rady, tipy a návody

Zoznam vybavenia na mixové lezenie

Majte všetko vybavenie na získavanie zážitkov v zmiešaných stenách Vysokých Taur, pri zimných výstupoch vo Vysokých Tatrách alebo vo veľkých alpských stenách masívu Mont Blanc.

Zoznam vybavenia na mixové lezenie