Viacdĺžkové lezenie

Športové viacdĺžky vyžadujú okrem sily niečo naviac - vedieť zriadiť istiace stanovisko (štand) a k tomu odistiť parťáka na druhom konci lana. A ak sa chystáte do hôr, musíte preukázať maximum schopností. Založenie ďalšieho istenia je na vašej intuícii. Keď nity a borháky úplne chýbajú, budete hľadať kadiaľ ďalej. Každý krok je ako dokonale premyslená partia šachu.

Odporúčané vybavenie

K sedáku, lezečkám, prilbe a expreskám pridajte istítko, karabíny a slučky. Ak sa chystáte na naozaj dlhé cesty, zbaľte si tiež jedlo, pitie a vhodné oblečenie. Počasie sa môže zmeniť z minúty na minútu.

Sila, odhodlanie, bystrosť

Chcete prvýkrát vyskúšať viacdĺžky v horách? Namierte ku chate Adamekhütte pod Dachsteinom. V okolí nájdete ľahké dlhé cesty, ktoré sú osadené kvalitným istením. Ak ste sa na skalách niečo naliezli, váš smer je jasný - Vysoké Tatry. Pri výstupe na Voliu Vežu sa rozohrejete, fyzičku preveríte na Ošarpancoch. A keď všetko dobre dopadne, skúste Hokejku v západnej stene Lomničáku, legendu tatranského lezenia.

Poznať hory znamená poznať sám seba.

Ak milujete ticho a absolútnu koncentráciu, tak presne taká atmosféra na vás dýchne vo francúzskom Chamonix. Komorné výstupy na žulové ihly odhalia surovú krásu tunajších skál, ktoré písali históriu horolezectva. Tešte sa na dlhé trasy k vzdialeným vrcholom aj vynitované športové cesty s nocľahom v bivaku alebo na chate.

Užitočné rady, tipy a návody

Zoznam vybavenia na viacdĺžkové lezenie

Inšpirujte sa zoznamom vybavenia na jednodňové skalné viacdĺžky.

Zoznam vybavenia na viacdĺžkové lezenie

Najlepšie ponuky

Zobraziť viac produktov

Články o Viacdĺžkové lezenie

Ďalšie články