Bouldering

Bouldering je druh lezenia vykonávaný bez lana na malých skalných blokoch alebo nízkych skalách niekoľko metrov nad zemou. Názov pochádza z anglického slova boulder – balvan.
 

Odporúčané vybavenie

Hodia sa vám tri veci: bouldermatka chráni pred prípadným pádom, lezečky umožňujú presný pohyb, vrecko s magnéziom zaručí suché dlane.

Spojte krásu sily a gymnastiky

Objavte boulderový raj v Česku. Variabilné lezenie, nádherný pieskovec a dychberúce výhľady si užijete na Sněžníku. Vydajte sa len pár kilometrov od hraníc do oblasti Gor Sokolowych a Rudawy Janowiecke a zažite naozajstnú radosť z boulderingu. Na mieste, o ktorom málokto vie a ktoré patrí k tomu najlepšiemu v našom okolí.

Kúzlo boulderingu spočíva v mnohých veciach, ale jedna je nad všetkými - priateľstvo. Keď sa vydáte na skalu neistený, musíte sa absolútne spoľahnúť na chytača pod vami.

Ak sú vám české skaly malé, vyrazte do raja všetkých lezcov, francúzskeho Fontainebleau. Väčšinu boulderov tvoria pieskovcové balvany s mäkkými doskokmi. Vyžadujú od vás tak silu, balans a poriadnu prácu nôh.

Užitočné rady, tipy a návody

Tipy pre začiatočníkov

Bouldering je hra s telom a so skalou, kde aj najmenší detail môže viesť k vyriešeniu problému, zábava aj spoločenská záležitosť s nenáročnosťou na metodické skúsenosti.

Tipy pre začiatočníkov

Vybavenie na bouldering

Bouldering je na vybavenie nenáročný šport. Zistite, bez čoho sa predsa len nezaobídete.

Vybavenie na bouldering

Články o Bouldering

Ďalšie články