Alpinizmus

Veľhory budia rešpekt. Pokojná idylka sa v okamihu môže zmeniť. Mraky sa valia, slnko strieda ľadový dážď. Napriek tomu, stáť na vrchole je túžbou každého alpinistu. Ten svoju dušu totiž upísal horám.

Odporúčané vybavenie

Úväz, prilba, lano, cepín, mačky, karabíny, expresky, slučky, vklínence a friendy tvoria nevyhnutné minimum vašej výbavy.
 

Kľud, pokora a naplnenie

Eiger, v preklade Obor, vystihuje svoj názov. Tento masív sa týči takmer do štyritisíc metrov. Jeho severná stena sa s prevýšením cez 1800 metrov radí k najväčším a najnáročnejším na starom kontinente. Z ničoho nič z doliny vyrastá múr kolmého kameňa a ľadu, ktorý skúseného horolezca nenechá chladným.

Pocit, keď sa človek po náročnom a úmornom stúpaní ocitne na vrchole, je neopakovateľný.

Magická hora, symbol Álp, miesto plné slávnych a pohnutých okamihov. Matterhorn láka a pokúša srdce snáď každého. K tomu, aby ste ho zdolali, je potrebná nielen poriadna kondička, ale aj rozvaha, orientačný zmysel a veľká dávka odhodlania. Trúfnete si na horu všetkých hôr?

Zoznam vybavenia na alpinizmus

Základné heslo alpinistov znie, čo nemám, to nepotrebujem. Lenže mnohokrát to tak jednoduché nie je a predsa len, taký núdzový bivak v tričku a kraťasoch…

Zoznam vybavenia na alpinizmus Zoznam vybavenia na alpinizmus

Články o Alpinizmus

Ďalšie články