Zjazdové lyžovanie

Slnečný svah, čerstvý vzduch a modré nebo. A keď sa počasie za pár chvíľ zmení, to príroda ukazuje, kto je na horách pánom. Lyže – nádych, odraz, oblúk.
 

Odporúčané vybavenie

Vďaka kvalitnej zateplenej bunde a nohaviciam si sneh cestu k vášmu telu nenájde. Termoprádlo, ponožky, rukavice, čiapka zase zahrejú aj počas mrazivého dňa.
 

Lyžovanie je dokonalá očista

Preskúmajte české hory ako správny lyžiar. Najdlhší zjazd si užijete v Tatranskej Lomnici. Najnáročnejší svah nájdete na vo Vrátnej doline na Chlebe, ten má v najprudšom mieste sklon 41 °, takže sotva vidíte pod vlastné lyže. Ak chcete trochu exotiky, zájdite si do juhomoravských Němčiček. Najnižšie položená zjazdovka strednej Európy vedie medzi vinicami. 

Horské slnko dodá telu vitamín D, zasnežená biela krajina upokojí oči i myseľ, pohyb v čistej prírode je najlepšia fyzická aktivita.

Chcete poriadne trénovať? Rakúsky St. Anton am Arlberg je jednoducho rajom. Poriadna výzva pre ostrieľaného lyžiara. Tak sa zase dá opísať Švajčiarska stena. Zhruba 1300 metrov dlhý zjazd so sklonom okolo 50 stupňov vedie pozdĺž hraníc Švajčiarska a Francúzska. Nejeden to tu vzdal a došiel po svojich. Odhodláte sa na zjazdovku, ktorá patrí k najnáročnejším na svete?

Užitočné rady, tipy a návody

Ako sa obliecť na lyžovanie

Zimná krajina nemusí byť len nepríjemné miesto, ktorým prechádzate od jedného vareného vína k druhému - stačí sa vedieť dobre obliecť a od lyžovania vás vyženie len zatváracia doba zjazdoviek. Znamená to ale rozumne navrstviť oblečenie tak, aby ste sa pri zjazdoch zbytočne nepotili a na lanovke neklepali zimou.

Ako sa obliecť na lyžovanie