Snežnice

Zacvaknúť na topánku a ísť. Prirodzenosť pohybu a kúzlo miest, na ktoré sa dostane málokto. To sú snežnice. S našou výbavou si výstup za nepoznanou nádherou užijete, či za slnečného dňa ortuť teplomera padá hlboko pod bod mrazu, alebo sa z oceľových mrakov spúšťajú ťažké snehové vločky.
 

Odporúčané vybavenie

Na krátke jednodňové výlety využijete rekreačné snežnice. K dlhým niekoľkodenným prechodom sa hodia tie alpinistické. A ak nemôžete žiť bez trail runningu ani v zime, poobzerajte sa po kratšej a užšej bežeckej snežnici.
 

Istým krokom bielym chodníkom

Doprajte si voľnosť v panenskom snehu na víkendovom prechode Králickým Snežníkom. Keď vystúpite k soche sloníčaťa, odhalí sa vám veľkolepá horská panoráma. Spanie v zimnej prírode je jednoducho krásne. Nekonečná čierna obloha, hviezdy všade okolo, ticho narúša len praskajúci sneh. Všetok svet mizne ďaleko v údolí. 

Na snežniciach je pôvabná jedna vec - dôjdete na nich tam, kam ľudská noha len tak nevkročí.

Chcete sa kochať divokou prírodou? Vydajte sa aspoň raz za život do Kanady. Dlhé túry od zrubu k zrubu si vás podmania. A keď uvidíte jazero Lake O'Hara, zistíte, že ste sa práve zamilovali.

Užitočné rady, tipy a návody

Čo so sebou na snežnicové túry

Chystáte sa na výlet na snežniciach? Inšpirujte sa naším zoznamom nech vás v horách nič nezaskočí.

Čo so sebou na snežnicové túry

naši zákazníci milujú

Súvisiace produkty

Články o Snežnice

Ďalšie články