Beh na lyžiach

Sklz, odraz, jazda. Čistá hlava a krása, kam sa človek pozrie. To sú bežky. Pohyb, pri ktorom zažívate absolútnu voľnosť a je jedno, či vyrážate za oslepujúceho slnka, treskúceho mrazu, pri poletujúcich vločkách alebo snehovej fujavici.

Odporúčané vybavenie

Klasika, skating alebo backcountry, pamätajte, že funkčné oblečenie je vždy na prvom mieste.

Ľahkou nohou bielou stopou

Viac ako 500 kilometrov upravených trás, najlepšie trate sveta. V rakúskom Ramsau si bežky užijete pri výkonnostnom tréningu aj rodinnom výlete s deťmi. Odvážne srdcia zase nadchne náš sused – prechody Veľkou Fatrou trvajú okolo dvoch až troch dní. Tunajšie kopce vám nič nedarujú. Musíte si ich prešliapať sami. O to väčší zážitok si priveziete. 

V lese za domom, v Jizerkách, pod Mont Blancom. Kdekoľvek. Bežky znamenajú radosť z odvedenej práce.

Stráviť na bežkách napríklad týždeň je výzva. Tú pravú zažijete vo Fínsku. Zbaľte si oblečenie, jedlo a spacák. Mrazy, metre snehu, hlboké ticho a putovanie od zrubu k zrubu v krajine za polárnym kruhom predstavuje skutočnú očistu pre telo, balzam na dušu.

Užitočné rady, tipy a návody

Ako vybrať správne bežky

Ak sa rozhodne milovník "úzkych dosiek" zaobstarať si nové krásne bežky, má v súčasnosti na výber z obrovského množstva značiek, typov a modelov lyží. Ako sa v tom vyznať?

Ako vybrať správne bežky

naši zákazníci milujú

Súvisiace produkty

Články o Beh na lyžiach

Ďalšie články